Burzovní kalendář 11. 10. - 15. 10. 2010

| redakce

Výsledková sezóna a rychlost tiskařských strojů na peníze bude v nadcházejícím týdnu poutat největší pozornost investorů. Západoevropské parkety může navíc ovlivnit nová statistika průmyslové produkce a investoři na pražské burze budou věnovat pozornost akvizičnímu boji uhelné společnosti NWR.

Wall Street

Americké akcie pokračovaly v minulém týdnu v růstu a index Dow Jones uzavíral v pátek poprvé od letošního května nad hranicí 11 tisíc bodů (za týden +1,6 %).

K pozitivní náladě přispěl úspěšný start výsledkové sezóny (Alcoa) a naděje, že Fed bude pumpovat další peníze do ekonomiky.

I když akciové skóre minulého týdne potěšilo, páteční horší čísla z trhu práce budou udržovat pozornost investorů stále i u makroekonomických zpráv.

Jednou z nich bude zápis z posledního jednání Fedu, který bude zveřejněn v úterý. Investoři v něm budou hledat detaily o dalším kvantitativním uvolňování (tištění peněz).

"Vláda si je vědoma toho, že musí něco udělat pro povzbuzení ekonomiky. A druhá vlna kvantitativního uvolňování je jediným možným nástrojem," říká Barbara Marcinová, portfoliomanažerka z Gabelli Blue Chip Value Fund. (zdroj: Reuters)

Více peněz v oběhu tak bude s velkou pravděpodobností do dalšího období přispívat k oslabování dolaru, a naopak může pomáhat v růstu akciím a komoditám.

Významnou roli pumpování peněz pro růst rizikových investic, jako jsou akcie a zlato, potvrdili ve svém výhledu pro Investiční web také analytici Jiří Tyleček a Jaroslav Brychta z X-Trade Brokers.

"Přestávám dávat peníze do bezpečných investic, jako jsou státní dluhopisy, a dávám je tam, kde je mohu lépe zhodnotit, to znamená například do akcií velkých dividendových nadnárodních společností," říká Nadav Baum, výkonný ředitel BPU Investment Management. (zdroj: Reuters)

Akcie budou mít možnost potvrdit své "kouzlo" také v rozjíždějící se výsledkové sezóně. V hledáčku investorů budou příští týden zajisté hospodářské výsledky výrobce počítačových čipů Intel, konglomerátu GE nebo banky JPMorgan.

"Investoři odmění nákupními pokyny především společnosti, které potvrdí růst tržeb," napsali ve svém pravidelném týdenním výhledu analytici Citigroup.

Makroobrázek v týdnu doplní úterní inflační čísla a v závěru týdne maloobchodní tržby a index důvěry univerzity v Michiganu (odhad 69,2 bodu).

datum událost
11-15/10/10 Výsledková sezóna (Intel, GE, JPMorgan)
12/10 Inflace - index výrobních cen
12/10 Zápis s jednání Fedu
15/10 Maloobchodní tržby
15/10 Index důvěry univerzity v Michiganu
  • 1
  • 2
reklama
reklama