Burzovní kalendář 15. 11. - 19. 11. 2010

| redakce

Investoři na newyorské burze přivítají příští týden na parketu automobilku General Motors, který se vrací se svým IPO zpátky na trh. Většinu pozornosti na sebe ovšem bude strhávat Irsko, které je jednou nohou v bankrotu, a makléři na parketu pražské burzy se po středečním svátku budou věnovat hospodářským výsledkům NWR.

Wall Street

Americké akcie zaznamenaly svůj nehorší týden za poslední tři měsíce, když k negativní náladě přispěly horší výsledky a výhled technologické společnosti Cisco, obavy ze zpomalování čínské ekonomiky a o osud irských státních dluhopisů.

Za týden si tak americké akcie odepsaly 2,2 % (S&P 500). Od začátku roku si však všechny tři hlavní akciové indexy stále drží kladné skóre v rozmezí 7 až 11 procent.

"Všichni čekají na korekci," řekl pro televizní stanici CNBC Art Hogan, výkonný ředitel investiční společnosti Jefferies.

O tom, zda bude korekce z minulého týdne pokračovat, mohou rozhodnout události z amerického makroekonomického kalendáře, jako jsou pondělní maloobchodní tržby, středeční statistika výstavby nových domů nebo inflační čísla.

Trhy již ovlivňuje (a ještě pár dnů bude) také summit zemí G-20 v Jižní Koreji.

"Lze čekat spoustu slov a velmi málo činů, což by mohlo svědčit obchodům typu "vše kromě amerického dolaru nahoru," napsal ve svém reportu Mads Kofoed, stratég Saxo Bank.

Kromě summitu G-20 a makrozpráv bude směrem akciových indexů hýbat závěr americké výsledkové sezóny. Čísla zveřejní například trojice mamutích maloobchodních řetězců Wal-Mart, Target a Home Depot. Důležitá budou také čísla od výrobce kečupů Heinz nebo výrobce čipů AMAT.

Investorsky zajímavé bude také IPO automobilové společnosti General Motors.

GM "přijede" na parket newyorské burzy uprostřed týdne a 350 milionů akcií by se mělo v rámci primárního úpisu (IPO) upsat v rozmezí 26 až 29 USD za akcii.

datum událost
15-19/11 Výsledková sezóna (Heinz, Wal-Mart Stores, Home Depot, Target)
15/11 Maloobchodní tržby
17/11 Inflace - index spotřebitelských cen
17/11 Počet nově zahájených staveb
reklama
reklama