Burzovní kalendář 29. 11. - 3. 12. 2010

| redakce

Burziáni na Wall Street budou v novém týdnu analyzovat začátek nákupní sezóny a informace z trhu práce. Na druhé straně Atlantiku se bude řešit způsob, jak zastavit přelití dluhové krize na další země v eurozóně. Pražská burza se bez vlastních kurzotvorných zpráv nejspíš sveze na náladě okolních trhů.

Wall Street

Americké akcie v minulém týdnu ztratily za velmi nízké "sváteční" aktivity necelé jedno procento ze své hodnoty. Negativní výsledek se dá přičíst geopolitickému napětí na korejském poloostrově a nejistotě nad situací okolo dluhů některých evropských států.

"Index S&P 500 se pohybuje v úzkém rozpětí 1 180 až 1 200 dolarů a proražení na jednu nebo druhou stranu způsobí pravděpodobně významný pohyb," napsal ve svém pravidelném hodnocení amerického trhu pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

V nadcházejícím týdnu se investoři budou soustředit na přísun novým makrozpráv, které by měly potvrdit pokračující oživení americké ekonomiky, a to v podobě statistiky předvánočních prodejů, které odstartoval tzv. Black Friday.

Americké spotřebitele také otestuje úterní index spotřebitelské důvěry nebo měsíční prodeje automobilů.

"Lepší ekonomické zprávy budou dál posouvat index S&P 500 k mé cílové roční hodnotě 1 275 bodů, ani problémy evropských dluhů tento růst nezastaví," takovou optimistickou vizi dává Binky Chadha, hlavní stratég Deutsche Bank.

Morgan Stanley: Akcie jsou bláznivě levné

Makroekonomickou mozaiku doplní také informace z nemovitostního trhu v podobě úterní hodnoty indexu S&P/Case-Shiller, o den později vyjde pravidelná zpráva o stavu americké ekonomiky, kterou v Béžové knize zveřejňuje čtyřikrát ročně americký Fed.

Klíčovou makroudálostí bude páteční hodnota celkové nezaměstnanosti (odhad 9,6 %).

"Čekám silný růst především v privátním sektoru," říká Sharon Stark, stratég z investiční společnosti Agee and Leach. zdroj: CNBC

datum událost
30/12 Index spotřebitelské důvěry
1/12 Nemovitostní index S&P/Case-Shiller
1/12 Béžová kniha
3/12 Nezaměstnanost
  • 1
  • 2
reklama
reklama