Burzovní kalendář 6. 12. - 10. 12. 2010

| redakce

Více než makrodata budou v novém týdnu udávat směr vývoje hlavních burzovních indexů politická rozhodnutí z Dublinu, Bruselu a Washingtonu. Středoevropské burzy může ovlivnit řada makroekonomických zpráv a pražskou burzu by mělo čekat znovu kolísavější obchodování s větším zájmem o bankovní tituly.

Wall Street

Americké akcie v minulém týdnu přidaly tři procenta (S&P 500), což byl největší týdenní růst za poslední měsíc. Chuť nakupovat neovlivnily ani pokračující problémy na druhé straně Atlantiku nebo horší páteční čísla z trhu práce.

V novém týdnu budou investoři na Wall Street sledovat, jak dopadne jednání Obamovy administrativy s Kongresem, se kterým by se mělo dohodnout prodloužení Bushových daňových úlev, a to minimálně o jeden rok.

Kromě toho také usednou již v neděli večer k televizním obrazovkám (CBS), kde se chystá velké interview s šéfem Fedu Benem Bernankem. Podle již avizovaných informací by v něm měl Bernanke mimo jiné mluvit o možnosti případného navýšení 600 miliard USD na kvantitativní uvolňování.

"Kondice americké ekonomiky se v nadcházejících šesti až devíti měsících bude zlepšovat, a to by mělo pomoct akciím," míní Richard Bernstein, šéf investiční skupiny Richard Bernstein Capital Management, a dodává: "Americké akcie v příštím roce mohou pozitivně překvapit, naopak mladé trhy mohou být zklamáním." zdroj: CNBC

Optimistický výhled Bernsteina by mohl vyjít minimálně v závěru roku, kterou ovlivňují tradiční býčí sezonní faktory.

"Celkový sentiment na trhu je velmi dobrý," říká Randy Frederick, ředitel obchodování a derivátů ve Schwab Center for Financial Research. zdroj: Reuters

Vánoční rally: 7 prosincových favoritů

V rámci "chudšího" amerického makrokalendáře stojí příští týden za pozornost pravidelné čtvrteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti nebo páteční index důvěry Michiganské univerzity.

datum událost
5/12 Televizní výstoupení Bena Bernankeho
9/12 Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti
10/12 Index důvěry Michiganské univerzity
  • 1
  • 2
reklama
reklama