Burzovní kalendář 22. 2. - 26. 2. 2010

| redakce

Investoři na Wall Street budou po čtvrtečním "úrokovém překvapení" směřovat svoji pozornost k FEDu. Pražskou burzu čeká velmi náročný výsledkový týden, ve kterém odkryje svá čísla skoro polovina největších společností.

Wall Street

Wall Street minulý týden i přes čtvrteční nečekané zvýšení úrokových sazeb znovu velmi solidně rostla (S&P 500 +3,13 %). Zisky tak vykázala již čtvrtý týden v řadě.

Hodně investorů se po čtvrtečním nečekaném růstu diskontní sazby začalo domnívat, že FED odstartoval zvyšování úrokových sazeb a akcie by měly začít klesat.

"Jedná se spíš o krátkodobou reakci," tvrdí Uri Landesman, hlavní stratég ING Investment Management. "Mě růst sazeb potěšil, protože to znamená, že se ekonomická kondice začíná zlepšovat." (zdroj: AP)

Podobný názor má také David Bianco, šéf analytiků Bank of America/Merrill Lynch. "Dlouhodobé úrokové sazby v návaznosti na ekonomické oživení porostou z nynějších extrémně nízkých úrovní velmi pozvolna, což by mělo být pozitivní pro akcie." (zdroj: Reuters)

Něco jiného by přineslo prudké zvýšení sazeb, což by podle Bianca vedlo k destabilizaci křehkého nemovitostního trhu. Podle burzovního gurua Jima Cramera investoři začínají prodávat akcie až po třetím růstu sazeb v řadě, takže v tuto chvíli není důvod k obavám. Akcie jsou stále na zajímavých hodnotách. (zdroj: CNBC)

Jak vidí aktuální ocenění amerických akcií Michal Stupavský (Conseq)?

Diskuze okolo úrokových sazeb se zajisté povede i v nadcházejícím týdnu, kdy investoři budou sledovat především středeční a čtvrteční vystoupení šéfa FEDu Bena Bernankeho.

"Každá událost okolo FEDu bude pro trh důležitá, protože investoři chtějí vědět, jestli bude FED k akciovému trhu nadále přátelský," říká Burt White, investiční ředitel ve společnosti LPL Financial. (zdroj: AP)

Technický výhled indexu S&P 500 a indexu volatility VIX

reklama
reklama