Burzovní kalendář 15. 3. - 19. 3. 2010

| redakce

Wall Street bude v týdnu doslova zasypán makroekonomickými novinkami. Nové ekonomické statistiky buď potvrdí ekonomické oživení, nebo naopak dají za pravdu skeptikům, že ještě není vyhráno. Na pražské burze bude pokračovat výsledková sezóna, ale hlavní slovo bude mít znovu vývoj na okolních trzích.

Wall Street

Americkým trhům se minulý týden znovu dařilo a všechny tři hlavní indexy posílily (DOW 0,55 %, S&P 500 0,99 %, NASDAQ 1,78 %). Je však důležité poznamenat, že minulý týden byl na makroekonomické a mikroekonomické novinky skoupý, a tak spíše platilo, že "žádná zpráva = dobrá zpráva".

Burzovní kalendář pro nový týden je však hodně plný - investoři se dozvědí novinky z průmyslu, nemovitostního trhu, některé důležité korporátní výsledky, a v neposlední řadě také výsledek zasedání americké centrální banky FED.

Hned v pondělí to bude hodnota únorové průmyslové produkce, o den později zasedá FED. Drtivá většina respondentů v průzkumu agentury Reuters sice nečeká žádnou změnu základní úrokové sazby (0,25 %), investoři se však zaměří na následný komentář o situaci v ekonomice, harmonogramu udržitelnosti nízkých úrokových sazeb a o postupném stahování nestandardních expanzivních balíčků.

"Ještě před tím, než se FED posune ve své exit strategii, musí nejdřív vidět několik měsíců zlepšování situace na trhu práce," říká Bob Doll, ředitel velkého fondu privátního kapitálu BlackRock, a dodává: "Domnívám se, že se úrokové sazby do konce roku přece jen zvednou." (zdroj:AP)

Kondici nemovitostního trhu změří v úterý nová stavební povolení (odhad 610 tis.)a o den později žádosti o nové hypotéky.

Posledním opozdilcem výsledkové sezóny bude v týdnu například doručovatelská firma FedEx nebo vydavatel platebních karet Dicscover Financial.

Vývoj na komoditním trhu, a potažmo také na Wall Street, může ovlivnit úterní a středeční zasedání ropného kartelu OPEC ve Vídni.

Bude růst na burzách v New Yorku pokračovat také ve třetím březnovém týdnu? Odpověď hledejme na křivce burzovních grafů

datum událost
15-19/3 Výsledková sezóna (Nike, FedEx, 3Com)
15/3 Průmyslová výroba
16/3 FED – rozhodnutí o úrokových sazbách
18/3 Index průmyslové aktivity Philadelphia FED
  • 1
  • 2
reklama
reklama