Burzovní kalendář 22. 3. - 26. 3. 2010

| redakce

Wall Street a s ní celý akciový svět bude v nadcházejícím týdnu ovlivněn především politickou diskuzí před víkendovým hlasováním o důležitých reformách v USA. V kombinaci s technickými faktory by příští týden mohla na trhy "konečně" přijít korekce.

Wall Street

Wall Street sice v pátek přerušila osmidenní růstovou šňůru, ale za celý týden dokázaly americké akcie přidat okolo jednoho procenta (S&P 500 +0,86 %, DOW 1,10 %).

V nadcházejícím týdnu mohou o směru hlavních indexů rozhodnout především politici.

"Diskuze nad jednotlivými paragrafy nových zákonů, ať už ve zdravotní reformě, nebo ve zdanění kapitálových výnosů, budou nejspíš negativně ovlivňovat vývoj na Wall Street," říká Robert Pavlik, hlavní stratég v Banyan Partners. (zdroj: AP)

"Krátkodobě jsou důležité trhy překoupené, což znamená vysokou pravděpodobnost korekce v nejbližším období," vidí po technické stránce vývoj Josef Lukáč, obchodník z Leveltrading.

Krátkodobě negativní očekávání má také obchodník s opcemi Josef Košťál (optionsLOCK). "Korekce může být jenom krátkodobá, ale mohla by vrátit trhy do normálního stavu, kdy se střídají dny růstu i poklesu."

Dlouhodobý výhled však u řady burzovních hráčů zůstává pozitivní. "Nejvýstižnější charakteristikou současného trhu je nedostatek prodejců," tvrdí John Thomas, analytik Financial Kaufman, a dodává: "Do doby, než něco velkého přitáhne prodejce zpátky na trh, je stále prostor pro posouvání laťky výše." (zdroj: CNBC)

Býčí pohled zastávají také zástupci českých traderů, kteří aktivně sledují a obchodují na americkém trhu.

"Akciové trhy, i přes nepříliš jednoznačně pozitivní fundamentální situaci, budou nadále těžit z dlouhodobě rekordně nízkých úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování, což motivuje a dál bude motivovat k investování do akciových a komoditních trhů," shrnuje svůj dlouhodobý výhled Josef Lukáč.

Podle Roberta Pavlika (Banyan Partners) bude v dlouhodobém horizontu o vývoji na burzách v New Yorku rozhodovat makroekonomická statistika, a politické faktory, které jsou typické pro příští týden, půjdou do ústraní.

V příštím týdnu budou z makrodat vyčnívat například statistika zboží dlouhodobé spotřeby (odhad +0,9 %) nebo páteční revize hrubého domácího produktu za IV. čtvrtletí (odhad +5,9 %).

Závěr výsledkové sezóny obstará například prodejce elektroniky Best Buy nebo luxusního zboží Tiffany. Mladou ekonomiku zastoupí softwarové společnosti Oracle a Adobe Systems.

datum událost
22-26/3 Výsledková sezóna (Oracle, Best Buy, Adobe Systems, Tiffany)
24/3 Zboží dlouhodobé spotřeby
26/3 Hrubý domácí produkt za IV. čtvrtletí (revize)
26/3 Index důvěry Univerzity v Michiganu
  • 1
  • 2
reklama
reklama