Burzovní kalendář 17. 5. - 21. 5. 2010

| redakce

Na Wall Street dorazí v novém týdnu čerstvá dávka ekonomických indikátorů a řada hospodářských výsledků předních amerických firem. Náladu však bude nejspíš znovu více ovlivňovat nejistota okolo evropských dluhů a vývoje eura. Pražskou burzu čeká velmi intenzivní závěr výsledkové sezóny, ve které budou hrát prim středeční výsledky uhelné společnosti NWR.

Wall Street

Wall Street má za sebou velmi kolísavé obchodování, ve kterém se v týdnu střídaly trojciferné (bodové) růsty a poklesy na indexu Dow Jones. Celkově však zakončil v zisku 2,3 % a obdobně na tom byly indexy S&P 500 (+2,23 %) a Nasdaq (+3,58 %).

"Nejistota nad dalším vývoje eura a dluhů evropských států je pro mnoho investorů dost nepříjemná," tvrdí James Dailey, portfoliomanažer z investiční společnosti TEAMX, a dodává:

"Většina investorů na akciových trzích není zrovna orientována na makroekonomické faktory, a v okamžiku, kdy se na trzích nic jiného neřeší, je to pro ně dost komplikované a složité prostředí." (zdroj: Reuters)

"Ještě jsme z Evropy neslyšeli všechny špatné zprávy, a proto se domnívám, že nejistota na trzích bude pokračovat," říká Christian Wagner, ředitel a správce podílových fondů Longview Capital Management. (zdroj: AP)

Aktuální ekonomickou situaci v USA přiblíží index průmyslové aktivity Empire State Manufacturing (odhad 30 bodů) nebo páteční předstihové ukazatele (odhad: růst +0,2 %) a index hospodářské aktivity Philadelphia Fed (odhad: růst na 21,5 z 20,2 bodu).

V týdnu se investoři na Wall Street také dozvědí, co si "přesně myslí" guvernéři FEDu, a to když bude zveřejněn zápis z jejich posledního jednání.

"Po technické stránce vysílá americký akciový trh smíšené signály a směr pro nový týden není jednoznačný," říká opční obchodník Josef Košťal (Optionslock.cz)

reklama
reklama