Burzovní kalendář 9. 8. - 13. 8. 2010

| redakce

Pozornost investorů bude v novém týdnu zaměřena na Fed, který by po špatné páteční nezaměstnanosti měl říct, co s "tím udělá". Akcie ve vyspělé Evropě prověří hodnota HDP a investory na pražské burze čeká vrchol výsledkové sezóny, který obstará energetický gigant ČEZ.

Wall Street

Americké akcie dokázaly i přes překvapivě horší čísla z trhu práce a páteční volný pád akcií společnosti Hewlett Packard za týden vykázat solidní, skoro dvouprocentní zisk.

Růst amerických akcií byl také podpořen technickými faktory.

"Index S&P 500 celý týden uzavíral nad 200denním klouzavým průměrem, což potvrdilo býčí formaci," napsal ve svém pravidelném týdenním komentáři nezávislý opční trader Josef Košťál.

Úterní zasedání Fedu by mělo svojí váhou přebít všechny události, které přinese burzovní kalendář v novém týdnu. Šéf Fedu Ben Bernanke by měl říct, jaké kroky podnikne Fed k tomu, aby oživení na pracovním trhu nadále pokračovalo.

"Ben Bernenke nedávno snížil odhad růstu americké ekonomiky a je velmi pravděpodobné, že pro investory připravuje něco zajímavého. Proto jsou investoři nastaveni v módu počkáme a uvidíme," říká Art Hogan, výkonný ředitel investiční společnosti Jefferies. (zdroj: CNBC)

Podle analytiků Goldman Sachs může Fed přistoupit v bitvě s nezaměstnaností k odkupu státních dluhopisů až do výše 1 bilionu USD.

Mezi další americké makroudálosti v nadcházejícím týdnu patří páteční maloobchodní čísla (odhad +0,4 %), index důvěry Michiganské univerzity (odhad 69,8 bodu) nebo inflační čísla.

Doznívající výsledková sezóna přinese výsledky sítě obchodních domů Macy`s nebo "továrny na zábavu" Disney. Technologický index Nasdaq mohou ovlivnit především výsledky společnosti Cisco nebo výrobce čipů Nvidia.

K pátku oznámilo své výsledky již 90 procent společností zastoupených v indexu S&P 500 a dosavadní statistika je velmi povzbudivá, když 75 procent překonalo očekávání investorů a celkový růst zisků společností dosahuje 38 procent.

"Výsledková sezóna je po všech stránkách dobrá, ale je otázkou, zda je růst cen akcií nadále udržitelný," říká Tobias Levkovich, akciový stratég ze Citigroup. (zdroj: AP)

datum událost
9-13/8 Výsledková sezóna (Disney, Nvidia, Macy's, Cisco)
10/8 Fed - rozhodnutí o nastavení úrokových sazeb
13/8 Maloobchodní tržby
13/8 Index důvěry Michiganské univerzity
  • 1
  • 2
reklama
reklama