Burzovní kalendář 13. 9. - 17. 9. 2010

| redakce

Wall Street by z ospalé nálady mohly v novém týdnu probudit čarodějnice a několik důležitých makroekonomických indikátorů. Západoevropské burzy prověří indikátor nálady ZEW a na pražské burze si investoři budou moci naposledy nakoupit akcie NWR s nárokem na dividendu.

Wall Street

Vývoj na Wall Street se v uplynulých pěti seancích vyznačoval velmi nízkými objemy obchodů a nedostatkem ekonomických zpráv (Dow +0,46 %).

Zdá se, že tento vývoj investorům zatím vyhovuje, a ani technická analýza neukazuje na větší změnu trendu.

"Přesvědčivý break směrem nahoru chybí, na druhou stranu dolů trh také nejde," popisuje v aktuálním rozboru burzovní graf indexu S&P 500 Martin Štěpán z BH Securities.

Nuda by mohla skončit v nadcházejícím týdnu, ve kterém čeká trhy ve čtvrtek a v pátek "řádění čarodějnic", tzv. quadruple witching, ke kterému dochází čtyřikrát ročně a jedná se o současnou expiraci opcí a futures na akcie a akciové indexy.

"Příští týden bude skutečným startem do nového měsíce, což přinese nervozitu," říká Brian Overby, opční analytik z makléřské firmy TradeKing. (zdroj: CNBC)

Očekávanou vyšší kolísavost hlavních burzovních indexů mohou ještě přiživit některé důležité makroekonomické indikátory.

V úterý na trh dorazí informace o vývoji srpnových maloobchodních tržeb, které by měly potvrdit mírné oživení (odhad +0,3 %). Ve čtvrtek to budou investory velmi sledovaná týdenní data z trhu práce. Týden zakončí index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity, kde se očekává mírný růst na 70 bodů (minule 68,9 bodu).

Svůj vliv na trhy mohou mít také poslední dva velcí opozdilci americké výsledkové sezóny. Ve čtvrtek oznamují svá čísla softwarový gigant Oracle i společnost Research in Motion, výrobce manažerských telefonů BlackBerry.

datum událost
14/9 Maloobchodní tržby
16/9 Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
17/9 Inflace - index spotřebitelských cen
17/9 Index důvěry Michiganské univerzity
  • 1
  • 2
reklama
reklama