Burzovní kalendář 20. 9. - 24. 9. 2010

| redakce

Zůstane býčí nálada na parketech burz v New Yorku i v novém týdnu? O tom může rozhodnout mix makrodat a komentář Bena Bernankeho. Pražskou burzu mohou rozpohybovat informace o IPO, a živěji může být také na českých bankovních akciích, kterým nahrávají akviziční manévry u našich severních sousedů a eurozonu otestuje úterní aukce irských státních dluhopisů.

Wall Street

Wall Street pokračovala v minulém týdnu i přes nepřesvědčivá makrodata v růstu. Index Dow Jones přidal 1,39 %, technologický Nasdaq dokonce 3,26 %, když mu "pomáhala" především dobrá čísla, která vykázaly softwarový obr Oracle a výrobce mobilních telefonů Research in Motion.

Velká pozornost však nyní směřuje především k širokopásmovému indexu S&P 500, který se zatím neúspěšně snaží dostat a udržet se nad hladinou 1 130 bodů.

"Proražení těchto úrovní by indexu S&P 500 pomohlo k cestě na 1 300 bodů," řekl ve svém videokomentáři pro Investiční web burzovní analytik Tomáš Rojík (Fio banka).

Pozornost investorů bude v nadcházejícím týdnu směřovat k úterý, kdy zasedá Fed. Změna sazeb se v žádném případě nečeká, ale doprovodný komentář bude zajisté podroben pečlivému rozboru investorů, kteří v něm budou hledat odpověď na otázku, co Fed ještě udělá pro podporu křehkého ekonomického oživení.

Závěr týdne bude ve znamení objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, kde trh očekává procentní pokles oproti lehkému srpnovému růstu.

Kondici nemovitostního trhu změří v úterý počet nově vydaných stavebních povolení a ve čtvrtek prodeje stávajících domů.

"Očekáváme, že příští týden může docházet k lehkému vybírání zisků na základě dat z nemovitostního sektoru v USA, který je stále ve fázi hledání stabilizace. Rovněž náš výhled vývoje v užším rozpětí aktuálně naráží na horní úvrať tohoto rozpětí, a proto bychom nevylučovali jisté vybírání profitů," vidí obchodování v novém týdnu Milan Vaníček, hlavní analytik Atlantiku FT.

datum událost
21/9 Fed - rozhodnutí o nastavení úrokových sazeb
21/9 Počet nově zahájených staveb domů
23/9 Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
24/9 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
  • 1
  • 2
reklama
reklama