Burzovní kalendář 6. 9. - 10. 9. 2010

| redakce

Vydrží dobrá nálada na burzách také v druhém zářijovém týdnu? Makroekonomický kalendář je nevýrazný, a proto bude o pohybu akciových indexů rozhodovat především chuť investorů pustit na trh část z obrovské hromady hotovosti, kterou ze strachu o další vývoj na trzích a ve světové ekonomice nashromáždili v posledních měsících.

Wall Street

Návrat z prázdnin "oslavili" investoři nákupními příkazy, od nichž je neodradila ani historicky nepříznivá statistika, která v září obvykle provází vývoj hlavních akciových indexů.

Index S&P 500 rostl čtyři dny v řadě a za týden vykázal zisk ve výši 3,75 %. Obdobně na tom byly také další hlavní burzovní indexy (Dow 2,93 %, Nasdaq 3,72 %).

"Index S&P 500 vytvořil tři zelené svíčky, což je podle technické analýzy býčí obratová formace," napsal ve své pravidelné technické analýze pro investicniweb.cz opční obchodník Josef Košťál (Optionslock.cz).

Zdá se, že investoři přece jen začali navyšovat své pozice v akciích, které se podle průzkumu agentury Reuters z předminulého týdne dostaly na šestiletá minima. V kontrastu s úrovní investic v dluhopisech nebo pozicích v hotovosti.

Právě obrovské množství hotovosti, kterou investoři v posledním období akumulovali z důvodů nejistoty na trzích, může být tzv. kontrariánským indikátorem, který by mohl spustit silný růst na trzích.

"Medvědí nálada je všudypřítomná, obavy jsou nafouknuté, důvěra je zlomená, objemy jsou extrémně nízké a výnosy z dluhopisů mizivé. Tato kombinace je ideální pro vzrušující růst," říká Richard Ross, analytik z makléřské společnosti Auerbach Grayson. (zdroj: Reuters)

Podobný názor má také šéf makléřské společnosti Credit Suisse Securities Richard Zinman.

"Když jste dlouhodobým investorem, tak je ten správný čas prodávat kvalitní dluhopisy a vrátit se do akciových investic."

Střídmější pohled na pozitivní start zářijového obchodování má burzovní guru Dough Kass.

"Poslední padesátibodový růst indexu S&P 500 byl způsoben zavíráním spekulací na pokles," řekl pro finanční televizi CNBC.

Makroekonomický kalendář je v nadcházejícím týdnu chudý, za pozornost stojí jen čtvrteční pravidelné žádosti o podporu (odhad 470 tisíc) nebo středeční zveřejnění "Béžové knihy", ve které Fed čtyřikrát ročně komentuje vývoj americké ekonomiky.

datum událost
8/9 Béžová kniha
9/9 Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
  • 1
  • 2
reklama
reklama