Burzovní kalendář 10. 10. - 14. 10. 2011

| redakce

Americké akcie vstoupily do říjnového obchodování pravou nohou, stále ovšem mají co napravovat. Důležitý bude začátek výsledkové sezóny. V Evropě budou dále dominovat témata spojená s dluhovou krizí a novou vlnou kvantitativního uvolňování v Británii. Prahu čeká další týden určovaný děním ve vyspělé Evropě.

Wall Street

Americké akcie zažily díky lepší druhé polovině týdne růstový týden a zahájily říjnové obchodování pozitivně (S&P 500 +2,12 %).

Jaký bude letošní říjen? Historie napovídá růst akcií o procento

Investory v pátek potěšila čísla z trhu práce. Celková míra nezaměstnanosti překvapivě stagnovala na 9,1 % a pracovních míst přibylo rychleji, než trh čekal. Příznivá byla i revize srpnových čísel.

Americké burzy od začátku roku stále ztrácejí, a to od 4 do 8 %. Zásadní jsou stále problémy zadlužených zemí Evropy.

"Od konce srpna sledujeme sérii klesajících tržních maxim," upozorňuje na technické stránky obchodování Todd Salamone, šéf analytiků ve společnosti Schaeffer's Investment Research. "Hodně peněz je mimo trh, volatilita je stále vysoká, v akciích je ještě méně peněz než v březnu 2009, kdy trh dopadl na dno." (zdroj: CNBC)

Během týdne investoři se smutkem přijali zprávu o úmrtí dlouholetého mozku firmy Apple Steva Jobse. Akcie Apple po představení iPhonu 4S pokračovaly v poklesu a podle analytika Tomáše Rojíka z Fio banky jsou aktuálně zajímavou nákupní příležitostí navzdory nedávným rekordně vysokým cenám.

V novém týdnu bude investory kromě eurokrize nejvíce zajímat start výsledkové sezóny ve Spojených státech. Tu v úterý po trhu zahájí jako tradičně Alcoa, výrobce hliníku.

Začíná výsledková sezóna. Naznačí firmy nástup recese?

Během týdne svá čísla připojí například Google, JPMorgan Chase nebo Mattel. Firmy ve třetím kvartálu nepochybně pocítily zhoršení ekonomického prostředí, očekávání analytiků ohledně zisků jsou však stále vysoká, a to navzdory výjimečnému druhému čtvrtletí.

Americká výsledková sezóna: Parádní marš 2. kvartálem, ale co bude dál?

Také makrokalendář bude nabitý hlavně v druhé polovině týdne. Důležitá budou čtvrteční čísla z trhu práce, která mohou potvrdit lepší náladu, která ohledně nezaměstnanosti zavládla v pátek. Bedlivě sledované budou také maloobchodní tržby.

datum událost
10/10-14/10 Výsledková sezóna (Alcoa, Mattel, PepsiCo, Google, JPMorgan Chase)
11/10 Fed - zápis z jednání 20. září
13/10 Týdenní počet žádostí o podporu
14/10 Maloobchodní tržby (září)
14/10 Index důvěry Michiganské univerzity (říjen)

10 přikázání pro případ tržního krachu

reklama
reklama