Burzovní kalendář 7. 11. – 11. 11. 2011

| redakce

Zmatky v řeckém dramatu pokračují. Papandreova vláda přežila hlasování o důvěře, další vývoj bude ovšem jistě stále dominantním faktorem pro vývoj trhů na obou březích Atlantiku. Stále více se mluví také o Itálii. Praha by se mohla od evropského obchodování odtrhnout, protože své výsledky oznámí těžké váhy indexu PX - ČEZ, Komerční banka a Telefónica.

Wall Street

Americké trhy od úterý posilovaly, ovšem nedokázaly v týdenním srovnání napravit úterní pokles a v průměru ztratily dvě procenta (S&P 500 -1,86 %). Největší starosti investorům dělalo řecké referendum, nepomohly ani lepší data z trhu práce. Výsledkem byl první týdenní pokles po více než měsíci.

Nezaměstnanost v USA klesla na 9 %. Mají se trhy radovat?

K lepší náladě v druhé polovině týdne přispěl po svém zasedání i Fed v čele s Benem Bernankem, který sice neoznámil další vlnu kvantitativního uvolňování, ale vyslal poměrně pozitivní signály ohledně růstu americké ekonomiky.

Vzrostla ovšem volatilita, a to není dobrý signál pro akcie. "Pro potvrzení střednědobého nákupního signálu pro index S&P 500 je nutné, aby index volatility VIX uzavřel pod 30 body," vysvětlil ve svém technickém komentáři pro Investiční web opční trader Josef Košťál.

V novém týdnu se přímo v Americe významných makročísel dočkáme až v pátek, kdy bude zveřejněn index důvěry Michiganské univerzity. Ve čtvrtek pak budou jistě sledována týdenní čísla z trhu práce.

Zatím stále velice pozitivně vyznívá výsledková sezóna. Ta pokračuje i příští týden čísly z technologického (Nvidia, Cisco Systems), průmyslového (General Motors) i spotřebitelského (Macy's, Kohl's) sektoru.

Výsledková sezóna: Středa bude ve znamení velkých amerických firem

Pokud bude pokračovat uklidnění v Evropě okolo Řecka, a zároveň se nezblázní italský premiér Berlusconi, měl by vůči euru oslabovat dolar. To by pak mohlo podpořit růst ceny zlata, dalšího oblíbeného bezpečného přístavu v době nejistoty.

"Letošní maxima nad 1 900 dolarů ovšem zlato do konce roku nepřekoná," upozornil ve svém komentáři pro Investiční web komoditní analytik Jiří Tyleček z X-Trade Brokers.

Burzovní kalendář - USA

Roubini: Když se rozpadne eurozóna, svět zešílí

reklama
reklama