Burzovní kalendář 28. 2. - 4. 3. 2011

| redakce

Nervozitu na Wall Street mohou v novém týdnu udržovat rekordní ceny ropy a nevyzpytatelný libyjský diktátor. Západoevropské trhy zavalí lavina důležitých makroekonomických indikátorů a investoři na pražské burze se dozvědí více o hospodaření a dividendové politice ČEZu. Svá čísla odkryje také sázková společnost Fortuna.

Wall Street

Burzy v New Yorku mají za sebou nejhorší týden za uplynulé tři měsíce. Index S&P 500 ztratil 1,72 %, technologický Nasdaq 1,87 %. Za poklesem stála především pokračující občanská válka v Libyi a růst cen ropy.

Obavy s přerušení dodávek ropy drží ceny ropy na rekordních úrovních a investoři se bojí, že by mohla ohrozit pokračující oživení ekonomiky.

Svůj podíl na negativní náladě mají i analytici, kteří se předhánějí v katastrofických scénářích budoucího vývoje cen ropy.

Nejistotu přiživily také některé kvartální výsledky. Zklamáním byly účetní čísla výrobce tiskáren a počítačů HP nebo řetězce Wal-Mart. Celkově se však americká výsledková sezóna povedla, protože 71 % z 456 firem, které již oznámily své výsledky, překonalo očekávání analytiků. zdroj: Bloomberg

Závěr výsledkové sezóny obstará v novém týdnu velkoobchodní řetězec Costco nebo výrobce kečupů Heinz. V rámci technologických akcií bude nejzajímavější úterý, kdy se chystá šéf Applu Steve Jobs představit nový model iPad 2.

Na tuto "událost" sází někteří hedgeoví portfoliomanažeři, kteří akcie pod burzovní označením AAPL nakupují.

Americkému makrokalendáři vévodí čtvrtek a pátek, kdy se investoři dozvědí čerstvá čísla z trhu práce, a to jak o celkovém vývoji únorové nezaměstnanosti (odhad 9,1 %), tak o tvorbě nových pracovních míst (odhad 179 000).

datum událost
28/2-4/3 Výsledková sezóna (Heinz, Costco)
2/2 Běžová kniha Fedu
3-4/2 Nezaměstnanost

20 nejpopulárnějších akcií mezi hedge fondy

reklama
reklama