Burzovní kalendář 7. 2. - 11. 2. 2011

| redakce

Býčí euforie na Wall Street s lednovým obchodováním nevyprchala. Další únorový týden bude v režii výsledkové sezóny, amerických spotřebitelů a nových zpráv z Egypta. Investoři na pražské burze se dozvědí kompletní výsledková čísla od Unipetrolu a možná i část očekávaných výsledků tabákové Philip Morris ČR.

Wall Street

Americké akcie mají za sebou nejlepší týden v uplynulých dvou měsících, když růst povzbuzovaly lepší výsledky reportujících firem, růst průmyslu a celkový optimismus z dalšího vývoje americké ekonomiky (S&P 500 +2,7 %).

"Investoři si uvědomují, že ekonomika je silnější a v probíhající výsledkové sezóně většina firem dosáhne nebo překoná odhady analytiků," upozorňuje šéf investiční firmy Kaufman Brothers Benny Lorenzo. zdroj: CNBC

S&P 500: Šňůra výsledkových překvapení pokračuje

Trhy v New Yorku dokázaly růst i přes analytiky hodně diskutované výsledky z amerického trhu práce, kdy celková míra nezaměstnanosti překvapivě spadla na 9 procent, ale počet nově vytvořených míst silně zaostal za očekáváním.

Zda Wall Street dokáže znovu růst a "setřásat" geopolitická rizika na Středním východě, ukáží následující obchodní dny.

"Ohledně Egypta jsem pesimistou, všechny představitelné scénáře podle mě ústí v jediné - posílení islámského fundamentalismu v zemi," uvedl v rozhovoru pro Investiční web Petr Zajíc, portfoliomanažer z Pioneer Investments.

Trhům v New Yorku však kromě zpráv z Egypta bude udávat tón výsledková sezóna. Ze seznamu vyčnívá výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola, který oznamuje ve středu. Z technologických gigantů budou klíčové výsledky společnosti Cisco.

Investoři budou také sledovat středeční vystoupení Bena Bernankeho (Fed), pravidelné aukce amerických státních dluhopisů a páteční index důvěry Michiganské univerzity.

datum událost
7/2-11/2 Výsledková sezóna (Walt Disney, Philip Morris International, Coca-Cola, Cisco)
10/2 Týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti
11/2 Index důvěry Michiganské univerzity
  • 1
  • 2
reklama
reklama