Burzovní kalendář 28. 3. - 1. 4. 2011

| redakce

I když japonská atomová krize ani libyjský konflikt nejsou uzavřené kapitoly, budou se investoři na Wall Street v novém týdnu více soustředit na čerstvá data z pracovního trhu. Vyspělé evropské burzy se možná již oprostí od situace v zemích PIIGS a na pražské burze skončí výsledková sezóna.

Wall Street

Americké akcie přerušily dvoutýdenní ztrátovou šňůru a při klidném obchodování přidaly za týden 2,7 procenta (index S&P 500). Pozitivní náladu na parketu burz v New Yorku nezkazila ani smíšená americká makrodata, pokračují napětí na Blízkém východě a v Libyi, evropská úvěrová krize a nevyřešená situace v japonské Fukušimě.

Týden na trzích podle burzovních grafů: Na velké křižovatce

V následujících pěti obchodních seancích půjdou znovu do popředí důležité makroekonomické indikátory, a to především páteční čísla z amerického pracovního trhu, kde se čeká mírné zlepšení.

"Na americkém pracovním trhu by mělo za březen vzniknout 200 tisíc pracovních míst a celková nezaměstnanost poklesne z 8,9 na 8,8 procenta," odhaduje hlavní ekonom Deutsche Bank Joseph LaVorgna. zdroj: CNBC

Důležitá bude také pondělní spotřebitelská důvěra a v pátek zveřejněný index nákupních manažerů ISM v průmyslu (ohdad 61 bodů).

Pohyby hlavních indexů může během týdne ovlivnit také několik vystoupení členů Fedu a nová data z nemovitostního trhu (S&P/Case-Shiller index), která by měla ověřit, zda americký nemovitostní trh čeká další pokles, tzv. double dip.

Hodně investorů však makroekonomická data tolik "neřeší" a dívá se směrem k létu, kdy skončí druhé kolo kvantitativního uvolňování.

"Naposledy, když Fed vypnul tiskařské stroje, to trhy těžce nesly," poznamenal pro CNBC Andy Lynch, portfoliomanažer z investiční společnosti Schroders.

datum událost
28/3-1/4 Výsledková sezóna (Family Dollar, McCormick)
29/3 Nemovitostní cenový index S&P/Case-Shiller
1/4 Nezaměstnanost
1/4 ISM - index nákupních manažerů

Ray Dalio: Býčí bublina vydrží do roku 2012

reklama
reklama