Burzovní kalendář 23. 5. - 27. 5. 2011

| redakce

Investoři se v příštím týdnu zaměří například na revizi amerického HDP za první čtvrtletí a na vývoj tržních nováčků LinkedIn a Glencore. V Evropě bude dále zásadní vývoj okolo zadlužených zemí a v Praze závěr výsledkové sezóny v podání Pegasu, AAA Auto a developera ORCO.

Wall Street

Americké akcie klesaly minulý týden potřetí v řadě, když si index S&P 500 odepsal 0,34 %. Ještě hůře na tom byl Nasdaq (-0,89 %). Investory trápí především budoucnost americké ekonomiky a vývoj dluhové krize v Evropě.

Týden na trzích podle burzovních grafů: Blíží se rozhodnutí

Od čtvrtka se poprvé obchodovalo s akciemi profesní sociální sítě LinkedIn. První den byl hvězdný, druhý už skončil v mírném záporu navzdory intradennímu posílení o více než 10 %.

V úterý se na Nasdaqu začne obchodovat s akciemi společnosti Yandex. Největší ruská internetová společnost bývá označována jako "ruský Google nebo Baidu".

V novém týdnu se investoři ve Spojených státech zaměří především na makrodata z americké ekonomiky. Ta by kromě jiného mohla ovlivňovat dolar.

Ve čtvrtek bude revidován vývoj růstu HDP ve Spojených státech. Čeká se růst na 2,2 procenta z původně oznámených 1,8 %.

Lži, jimiž Fed krmí Američany

Americká makrodata mohou ovlivnit kurz dolaru. Na něj jsou navázány ceny komodit. A jak upozorňují někteří odborníci, reagují na něj i akcioví investoři - když dolar posílí, akcie jdou zpravidla dolů.

"Investoři reagují na jakékoli posílení dolaru bezhlavými výprodeji akcií, přitom mohou přijít zajímavá čísla od konkrétních firem," upozornil minulý týden ve svém pořadu Mad Money burzovní guru Jim Cramer. Ten bude sledovat například výsledky Autozone, Polo Ralph Lauren nebo Costco. (zdroj: CNBC)

datum událost
23/5-27/5 Výsledková sezóna (Costco, Polo Ralph Lauren, Campbel Soup, Heinz)
24/5 Prodeje nových domů
25/5 Zboží dlouhodobé spotřeby
26/5 HDP za 1. čtvrtletí
27/5 Osobní spotřeba

Scénáře dopadů růstu ceny ropy

reklama
reklama