Burzovní kalendář 13. 6. - 19. 6. 2011

| redakce

Kvantitativní uvolňování nebude pokračovat. Takový vzkaz vyslal ve svém úterním komentáři na trhy šéf Fedu Ben Bernanke. Ceny akcií v reakci na to klesly. V novém týdnu bude pro obchodování kromě ekonomického výhledu a blížícího se konce QE2 důležitá celá řada makrodat, v Evropě se bude čekat na novinky v situaci okolo zadlužených zemí a v Praze bude zajímavé sledovat, zda se u NWR po zařazení do indexu FTSE 250 projeví zvýšený nákupní zájem investorů.

Wall Street

Americké akcie klesaly i přes první červnový růstový den a uzavřely slabší o více než 2 procenta (S&P 500 -2,24 %). Index tak neudržel hladinu podpory a z technického pohledu je otevřená cesta pro další poklesy.

"Střednědobé indikátory jsou negativní. Přeprodané podmínky mohou pomoci rally směrem k 1 310. Dokud je ovšem index S&P 500 v klesajícím trendu, medvědi mají navrch," napsal ve svém pravidelném komentáři opční obchodník Josef Košťál.

Letní akciová korekce je tady, Bernankeho QE3 se nekoná

Kromě stavu americké ekonomiky zveřejněného v Béžové knize byl klíčový úterní projev Bena Bernankeho. Ten neplánuje další podporu ekonomiky, která se podle něj ve druhém pololetí znovu nadechne k silnějšímu růstu.

Po minulém týdnu, kdy trhy absorbovaly špatná čísla z amerického trhu práce, se i tento týden ponese ve znamení podstatných makrodat.

Sledované budou především úterní maloobchodní tržby, kde se očekává pokles o 0,4 % oproti minulému růstu 0,8 %. Dále pak středeční průmyslová produkce (oček. +0,3 % vs. min. 0,0 %) a páteční index důvěry Michiganské univerzity (oček. 74,5 vs. min. 74,3 bodu).

"Neočekáváme výraznější pokračování prodejní nálady, ale zároveň nečekáme oživení na straně kupců. Mírný pokles za nízké likvidity je asi nejlepším vystižením našeho očekávání," uvedl v pravidelném týdenním komentáři hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

I na Wall Street pak mohou kromě jiného působit údaje z čínské ekonomiky, jejichž série bude zveřejněna v úterý.

datum událost
14/6 Index výrobních cen
14/6 Maloobchodní tržby
15/6 Index spotřebitelských cen
15/6 Průmyslová produkce
15/6 Index důvěry Michiganské univerzity

15 nových akciových milenek hedgeových portfoliomanažerů

reklama
reklama