Burzovní kalendář 27. 6. - 1. 7. 2011

| redakce

Závěr druhého čtvrtletí bude na trzích ve znamení zvýšené nervozity, která již několik měsíců proudí z Řecka. Trhy jsou však již v hodně přeprodaném módu a investoři, kteří rádi nakupují při korekcích, by se mohli vrátit na trhy a poslat hlavní indexy (minimálně dočasně) do zelených čísel.

Wall Street

Americké akcie zakončily minulý týden znovu ve ztrátě, a to již posedmé v posledních osmi týdnech (Dow -0,58 %).

Nervozita, kterou způsobuje nebezpečně se přibližující konec druhé vlny kvantitativního uvolňování, řecká krize a pokles komoditního trhu "nutí" investory k prodejním příkazům.

Zda tomu tak bude i v novém týdnu, který završí druhé čtvrtletí, je těžké odhadovat. S čím však investoři budou muset počítat, to je kolísavé obchodování (index VIX vzrostl za týden o zhruba 10 %).

"Na akcie je lepší na nějakou dobu zapomenout. Přesto je dobré si je podržet na radaru – třetí kolo kvantitativního uvolňování je totiž může polít živou vodou," uvedl v rozhovoru pro Investiční web konzultant Saxo Bank Nick Beecroft.

Navzdory nejistotám na trhu (americká nezaměstnanost, evropská dluhová krize) mají býci v ruce stále celou řadu argumentů, proč by se měly akcie posunout výše.

Na otázku, zda případná rally začne ještě v létě, nebo až na podzim, může odpovědět technická analýza.

"Dokud cena S&P 500 neuzavře nad 1 315 a index volatility VIX pod 17,70, přetrvává na další vývoj na trhu střednědobý medvědí náhled," napsal ve svém pravidelném výhledu opční obchodník Josef Košťál.

Kromě "technických prvků" mohou vývoj hlavních indexů v novém týdnu ovlivnit některá důležitá makrodata, jmenovitě úterní index spotřebitelské důvěry a v pátek index nákupních manažerů v průmyslu ISM, který by měl oproti minulému měsíci růst.

Ignorovat se nedá ani další vývoj v Řecku, který se již odráží na amerických fondech peněžního trhu, z kterých investoři v poslední době vybrali kvůli obavám z dopadů řeckých dluhů na evropské banky 3,6 miliardy USD.

datum událost
27/6 - 1/7 Výsledková sezóna (Nike)
28/6 Index spotřebitelské důvěry
1/7 ISM - index nákupních manažerů v průmyslu
1/7 Index důvěry univerzity v Michiganu

Goldman Sachs neztrácí optimismus. Rok 2012 bude růstový a S&P dosáhne na 1 500 bodů

  • 1
  • 2
reklama
reklama