Burzovní kalendář 18. 7. - 22. 7. 2011

| redakce

V novém týdnu budou investoři ve Spojených státech vedle pokroku v jednáních o navýšení dluhového stropu sledovat výsledkovou sezónu, která nabídne čísla řady velkých společností z mnoha sektorů. Evropa v pondělí vystaví účet svému bankovnímu sektoru, z něhož hned osm bank nesplnilo podmínky zátěžových testů. Pražská burza bude reagovat na dění na vyspělých evropských trzích, zajímavé mohou být akcie ČEZ, protože firmu začala vyšetřovat Evropská komise kvůli možnému nekalému omezování vstupu konkurence na trh.

Wall Street

Americké akcie za sebou mají divoký týden. Po pondělním prudkém oslabení nedokázaly napravit špatný dojem a ztratily přes dvě procenta (S&P 500 -2,06 %). Naopak se dařilo zlatu, které posunulo svá historická dolarová maxima až k 1 600 USD za trojskou unci.

Týden na trzích podle burzovních grafů: Medvědí odveta zatím odražena

Investory inspiroval k obchodním rozhodnutím především šéf Fedu Ben Bernanke. Ve středu nevyloučil možnost další podpory ekonomiky v podobě dalšího kvantitativního uvolňování (QE3), ve čtvrtek "dovysvětlil", že by centrální banka k podobným krokům přistoupila jen v případě naprosté nutnosti.

Bernanke na grilu: Zlato nejsou peníze a držíme ho, protože je to tradice!

Hlavním ekonomickým tématem je v současnosti jednání prezidenta Obamy s parlamentem, kde mají většinu Republikáni. Trhy se ovšem o budoucnost amerického dluhového stropu příliš nestrachují, navzdory varováním ratingových agentur Standard & Poor's a Moody's.

Americký dluhový strop bude bez problémů zvýšen, tvrdí úspěšný šéf JPMorgan

Vzpruhou pro akcie byla a v novém týdnu zřejmě bude především výsledková sezóna. Google, JPMorgan i Citigroup zatím investory potěšily, v příštím týdnu investory čeká doslova záplava důležitých korporátních výsledků.

"Miláčkem analytiků je především technologický sektor, po skvělých výsledcích Googlu se tato očekávání jen zvyšují. Technologické společnosti totiž dokáží nejlépe pronikat na mladé trhy," uvedl akciový stratég Thomas Lee z JPMorgan (zdroj: CNBC).

Od pondělí do pátku svá čísla zveřejní mimo jiné IBM, Apple, Goldman Sachs, Yahoo!, Intel, At&T, Freeport McMoran, PepsiCo, Microsoft, GE, Caterpillar nebo Verizon. Zkrátka bouře výsledků napříč sektory. Analytici jsou na výsledky pozitivní, celkově by firmy v indexu S&P 500 měly zvýšit zisk zhruba o 13 %.

Pokud nebude stačit bouře na burze, může s trhy zahýbat i sezóna hurikánů. Kromě ovlivnění cen komodit, například pomerančového koncentrátu, který je produkován z velké části na hurikánům "vystavené" Floridě, může z hurikánové sezóny těžit i několik konkrétních akcií

Makrokalendář je pro nový týden poněkud prázdnější, důležitá budou pravidelná čtvrteční data o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a údaje z nemovitostního trhu.

datum událost
18/7-22/7 Výsledková sezóna (Apple, Morgan Stanley, Goldman Sachs, Caterpillar, Microsoft, Coca-Cola, IBM)
19/7 Zahájené stavby domů a stavební povolení (červen)
20/7 Prodeje stávajících domů (červen)
21/7 Index předstihových ukazatelů (červenec)
21/7 Index nálady filadelfského Fedu (červenec)

Proč se Facebook (zatím) nebojí Google+

  • 1
  • 2
reklama
reklama