Burzovní kalendář 25. 7. - 29. 7. 2011

| redakce

Pokračující drama nad americkým dluhovým stropem bude hrát na Wall Street prim také v posledním červencovém týdnu. Do hry navíc zasáhnou hospodářské výsledky stovky předních firem a důležitá makrodata ze zámoří. Západoevropští investoři si možná na chvíli odpočinou od špatných zpráv z Řecka a na pražské burze se plně rozjede výsledková sezóna.

Wall Street

Americké akcie se v minulém týdnu především díky dobrým hospodářským výsledkům firem a nové dohodě o řešení evropské dluhové krize posunuly vzhůru (S&P500 +2,2 %, Nasdaq +2,5 %).

Poslední červencový týden se bude Wall Street znovu upínat k výsledkům politických jednání o výši amerického dluhového stropu. V případě, že se politici nedohodnou do 2. srpna, zvyšuje se šance na snížení kreditního ratingu USA.

"Jestli nechceme způsobit paniku, tak musí být životaschopný plán hotový, ještě než v pondělí otevřou asijské trhy," řekl John Boehner, předseda Sněmovny reprezentantů. (zdroj:AP)

Akcie a dolar: Jak zahýbe výsledek jednání o dluhovém stropu s jednotlivými aktivy?

Aby toho napětí na trzích nebylo málo, vezme si svůj díl pozornosti jistě i vrcholící americká výsledková sezóna, protože více než třetina firem z indexu S&P500 se příští týden hodlá podělit s investory o své kvartální výsledky.

Mezi největší jména budou patřit těžařské firmy Exxon Mobil a Chevron, dále pak letecká společnost Delta Airlines nebo pojišťovna Aetna.

V makrokalendáři jasně vyčnívá především červencová spotřebitelská důvěra, která by měla klesnout na 56 z červnových 58 bodů.

"Do té doby, než bude jasnější makroekonomickým výhled, nemohou investoři čekat růst důvěry domácností," říká Kate Mooreová, analytička z Bank of America Merrill Lynch. (zdroj:Reuters)

Hlavní číslem týdne bude páteční hodnota hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí. Růst by měl zvolnit na 1,6 %, oproti růstu ve výši 1,9 % v prvních třech měsících letošního roku.

datum událost
25/7-29/7 Výsledková sezóna (Exxon Mobil, Ford, BP, Netfix)
26/7 Index spotřebitelské důvěry
27/7 Zboží dlouhodobé spotřeby
29/7 Hrubý domácí produkt za II. čtvrtletí

Jak vidí současnou ekonomiku velcí investoři?

reklama
reklama