Burzovní kalendář 3. 12. - 7. 12. 2012

| redakce

Jednání amerických politiků o fiskálním útesu, zasedání Evropské centrální banky a tvorba pracovních míst ve Spojených státech - to budou hlavní údaje a události, které ovlivní náladu investorů na světových trzích. Svou troškou do mlýna přispějí také indexy nákupních manažerů v Číně, USA i Evropě a řada dalších důležitých makrodat. Pražská burza zažije první kompletní obchodní týden se systémem Xetra.

Wall Street

3/12 Indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (ISM a Markit)

3/12 Stavební výdaje

4/12 Prodeje automobilů

5/12 ADP - změna počtu pracovních míst ve firemním sektoru

5/12 Podnikové objednávky

5/12 Index nákupních manažerů mimo zpracovatelský průmysl (ISM)

6/12 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

7/12 Celková míra nezaměstnanosti a změna počtu pracovních míst

7/12 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

7/12 Spotřebitelské úvěry

Index S&P 500 dokázal listopad uzavřít v mírném plusu, i když v polovině měsíce byl -4,7 %. Nejbližší rezistence jsou na 50denním klouzavém průměru (1 423) a na 1 430 bodech (listopadová maxima). Na spodní straně jsou určující ceny 1 385 (minimum z minulého týdne a 200denní klouzavý průměr) a 1 380 bodů, která začátkem listopadu zafungovala jako support.

"Indikátory jsou v býčím nastavení a naznačují další růst. Sezónní pattern také míří nahoru, ale o ničem jiném než o fiskálním útesu se teď nemluví. Index zřejmě čeká před dalším silnějším růstem na závazný příslib vyřešení daňových a výdajových otázek v USA. Pak se máme na co těšit," píše ve svém pravidelném technickém komentáři vývoje amerických akcií opční obchodník Josef Košťál.

Právě jednání o fiskálním útesu jsou zatím bez výsledku. Jeden den politici naznačí, že věří v dohodu ještě do Vánoc, druhý den vyjadřují zklamání nad tím, jak je cesta ke kompromisu pomalá. Relativně konstruktivní návrhy ministra financí Geithnera republikáni prozatím odmítli. Už nový týden může nabídnout tolik očekávaný průlom.

Fiskální útes bude jedním z hlavních témat online semináře s analytiky ČS. Přihlaste se ZDE:

Americká ekonomika až na několik málo výjimek v posledních měsících vykazuje známky oživení, především v realitním sektoru. HDP ve třetím kvartálu rostl podle zpřesněných údajů o 2,7 %. Výkonnost a výhledy šéfů firem zmonitorují indexy nákupních manažerů zveřejňované v pondělí a ve středu. Důležitá pro náladu na trzích budou i hodnoty stejných indexů v Číně.

Listopadová bouře Sandy zamávala mimo jiné i s týdenními statistikami z trhu práce (nové žádosti), ty se ale postupně vrátily pod 400 tisíc. I páteční nejdůležitější makroúdaje týdne - celková míra nezaměstnanosti a tvorba pracovních míst - ale budou ovlivněny Sandy. "Pokud nedojde k nepředpokládanému poklesu nezaměstnanosti, což neočekávám, protože by zbytek země musel být schopen nahradit výpadky na severovýchodě USA, budou páteční čísla poněkud irelevantní," míní známý investor a komentátor Jim Cramer. (Zdroj: CNBC)

Sandy ovšem mimo jiné zničila také hodně aut, což by se mohlo projevit vyššími prodeji v druhé polovině listopadu. Sledované budou značky jako Ford a GM, nejlepší výsledky v uplynulých měsících ale předváděly asijské značky jako Toyota nebo Mitsubishi. Čísla se investoři dozvědí v úterý.

Výsledková sezóna: 5 opozdilců z USA a Evropy, kteří ještě neodkryli svá čísla Výsledková sezóna: 5 opozdilců z USA a Evropy, kteří ještě neodkryli svá čísla Výsledková sezóna za třetí kvartál je u konce, příští týden zveřejní výsledky jen několik málo ...

Tyto firmy do konce roku vyplatí mimořádnou dividendu Tyto firmy do konce roku vyplatí mimořádnou dividendu Arden a Futurefuel již mají své rozhodné datum za sebou, zbývající firmy z následujícího seznamu ...

To je ale překvapení! Wall Street je pro rok 2013 bullish na akcie! To je ale překvapení! Wall Street je pro rok 2013 bullish na akcie! Zatímco drobní investoři mají strach investovat do akcií, protože je světoví politici i ekonomové zásobují ...

6 BUY a 7 SELL doporučení na recesi v roce 2013 6 BUY a 7 SELL doporučení na recesi v roce 2013 Podle hlavního ekonoma Mezinárodního měnového fondu Oliviera Blancharda globální krize neodezní minimálně do roku 2016. ...

reklama
reklama