Burzovní kalendář 31. 12. 2012 - 4. 1. 2013

| redakce

Obchodování v prvním týdnu roku 2013 bude ovlivněno výsledkem víkendových a případných pondělních jednání amerických politiků. Pokud se nedohodnou jinak, v úterý vstoupí v platnost automatické škrty ve vládních výdajích a vyšší daňové sazby. Tento fiskální útes představuje zhruba 600 miliard USD.

Wall Street

31/12 Index aktivity dallaského Fedu

1/1 Trhy uzavřeny

2/1 Indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (ISM, Markit)

2/1 Stavební výdaje

3/1 ADP - změna počtu pracovních míst ve firemním sektoru

3/1 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

4/1 Nezaměstnanost

4/1 Průmyslové objednávky

4/1 Indexy nákupních manažerů ve službách (ISM, Markit)

V pondělí vláda USA narazí na dluhový strop 16,4 bilionu USD, jehož navýšení je spojeno s dohodou ohledně fiskálního útesu. Jednání politiků budou horečná, řada analytiků ale počítá s tím, že k dohodě do konce prosince dojít nemusí, řadu opatření lze zavést i retroaktivně, nálada na trzích bude ale pravděpodobně podobně nervózní jako v povánočním týdnu.

Z makroekonomického pohledu bude týden zahájen indexem nákupních manažerů HSBC v Číně, kde se očekává prosincové zrychlení na 50,9 bodu z 50,5 bodu v listopadu. Pravé hody pro příznivce makrodat ale přijdou ve druhé polovině týdne.

Ve středu bude v USA zveřejněn index nákupních manažerů v průmyslu (ISM) za prosinec, který by měl mírně vzrůst na 50,2 bodu (v listopadu 49,5 bodu). Stejný sektor pokrývá i ve středu zveřejněný výsledek průzkumu mezi manažery od společnosti Markit Economics.

Sledované budou také prodeje automobilů za prosinec, tradiční indikátor nálady mezi americkými spotřebiteli. Řada majitelů vozů zničených bouří Sandy možná dala přednost nákupu nového vozu. O den později zveřejňují své prosincové tržby americké maloobchodní řetězce.

Ve středu bude také zveřejněn zápis z prosincového jednání FOMC, kde budou investoři hledat případné detaily podmínek v lednu startující čtvrté vlny kvantitativního uvolňování (QE4).

Nejsledovanější budou páteční data z trhu práce. Čeká se 150 tisíc nově vytvořených pracovních míst (v listopadu 146 tisíc) a celková míra nezaměstnanosti stagnující na 7,7 %. Vedle dat z trhu práce budou v pátek důležité také průmyslové objednávky a index nákupních manažerů ve službách (ISM).

Týden na trzích podle burzovních grafů: Blížící se útes medvědy navnadil, volatilita roste Týden na trzích podle burzovních grafů: Blížící se útes medvědy navnadil, volatilita roste Svíčky se od konce minulého týdne nepřestaly červenat a investoři se žádné vánoční nadílky nedočkali. ...

Co by (kontrolovaný) pád z fiskálního útesu znamenal pro americký dolar? Co by (kontrolovaný) pád z fiskálního útesu znamenal pro americký dolar? Ani ve čtvrtek nedošlo k výraznému posunu v debatě o rozpočtovém útesu. Ceny akcií sice ...

El-Erian: Politici to nesmějí s daněmi přehnat, dluhopisy ponesou do 2 % a centrální banky budou ve hře jako nikdy dříve El-Erian: Politici to nesmějí s daněmi přehnat, dluhopisy ponesou do 2 % a centrální banky budou ve hře jako nikdy dříve Šéf dluhopisového fondu PIMCO se letos vyjádřil nelichotivě k investicím do akcií - podle něj ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama