Burzovní kalendář 13. 2. - 17. 2. 2012

| redakce

Řecko a záplava makrodat - to jsou dva základní faktory, které budou ovlivňovat dění na trzích v USA a v Evropě. Na pražské burze se rozbíhá výsledková sezóna čísly Komerční banky a Telefóniky, korporátní čísla ovšem budou chodit i z vyspělých trhů.

Wall Street

Americké akciové trhy až do pátku rostly, ale nejhorší denní skóre za celý rok poslalo hlavní indexy za celý týden do mírného záporu (S&P 500 -0,17 %, Dow -0,47 %, Nasdaq -0,06 %). Hlavním důvodem byla nejistota okolo politické dohody v Řecku a některá horší ekonomická data (spotřebitelská důvěra Michigan, čínský zahraniční obchod). V indexu S&P 500 se nedařilo například sektoru materiálů, naopak rostly technologie.

"Index S&P 500 naposledy klesl o více než 1 % během jednoho dne 28. prosince 2011. To znamená, že slušně nekorigoval už 30 dní. Index S&P 500 zatím nepřekonal maximální cenu roku 2011 a rezistence 1 350-70 zůstává v platnosti. V případě sestupu je support v oblasti 1 310 až 1 290 a na rostoucí trendové čáře přibližně na hodnotě 1 275. V případě jejího prolomení a překonání 200denního klouzavého průměru by se jednalo o velmi negativní faktor," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři situace na trzích opční obchodník Josef Košťál.

Akcie: Všechno prodejte, už i Roubini má býčí rohy! Akcie: Všechno prodejte, už i Roubini má býčí rohy! Nouriel Roubini jistě není z těch, kdo by stáli v první řadě býčího stáda a ...

"Zůstávat v současné situaci v dlouhých pozicích je jako věřit ruletě. Po víkendu se uvidí, jak se vyvinou jednání v Řecku," nevěří v další rychlý růst akcií Todd Schoenberger, výkonný ředitel LandColt Trading. (Zdroj: CNBC)

Agentura S&P navíc v pátek snížila rating 34 ze 37 sledovaných italských bank včetně UniCreditu kvůli rizikům v ekonomice země.

"Od začátku roku jsou akcie sedm procent v plusu, máme za sebou v hodně nejistém prostředí nejlepší začátek roku od roku 1987. Kdy jindy by se měli investoři trochu nadechnout," nediví se pátečnímu vývoji Phil Orlando, hlavní akciový stratég Federated Investors. (Zdroj: CNBC)

V úvodu nového týdne bude investory jistě nejvíce zajímat znovu Řecko. Šéf euroskupiny Jean-Claude Juncker chce po Řecku do příští středy vypracovat tři domácí úkoly: Zaprvé, zalepit díru v úsporném balíku v hodnotě zhruba 300 milionů eur, zadruhé, schválit úsporný balík v řeckém parlamentu (již dnes), a zatřetí, dát záruky, že se reformy budou realizovat, ať vyhraje v nadcházejících volbách kdokoli.

El-Erian: Dokonce i evropští lídří vědí, že dohoda s Řeckem vydrží maximálně pár měsíců! El-Erian: Dokonce i evropští lídří vědí, že dohoda s Řeckem vydrží maximálně pár měsíců! Pokud ze včerejších, sice ne finálních, ale přesto poměrně optimistických výstupů z jednání řeckých a ...

Investoři také budou chtít z americké ekonomiky "vyždímat" další důkazy o jejím oživení. Bude zveřejněna řada důležitých makrodat v čele s páteční inflací, čtvrtečními žádostmi o podporu, středeční průmyslovou výrobou a úterními maloobchodními tržbami.

Zajímavé budou také ve středu zveřejněné "minutes", tedy zápis z posledního jednání centrální banky Fed. Dění na trzích mohou ovlivnit i data z nemovitostního trhu.

Výsledková sezóna je již hluboko ve své druhé polovině. Během týdne budou zveřejňovat například společnosti Campbell Soup nebo Heinz, které jsou závislé na každodenní spotřebě. Kromě toho budou sledované také výsledky firem jako MetLife, Deere nebo NVIDIA.

Na řadě je další várka amerických výsledků. Představí se průmyslové firmy i technologie

14/2 Maloobchodní tržby

15/2 Průmyslová výroba

15/2 Zápis z jednání Fedu

16/2 Index cen výrobců

16/2 Zahájené stavby domů a vydaná stavební povolení

17/2 Index spotřebitelských cen

17/2 Index předstihových ukazatelů

10 akcií s velkým růstovým potenciálem 10 akcií s velkým růstovým potenciálem Americké akcie zažívají nejlepší začátek roku za posledních 25 let. Analytici varují, že musí přijít ...

reklama
reklama