Burzovní kalendář 20. 2. - 24. 2. 2012

| redakce

Divokou kartu budoucího vývoje na burzách drží v novém týdnu evropští ministři financí, kteří by měli schválit záchranný balíček pro Řecko. Jestli to bude býkům na překoupených trzích, kde řada hlavních indexů je na nejvyšších úrovních v letošním roce, stačit, se ještě uvidí. Svoji váhu bude mít závěr americké výsledkové sezóny a některá evropská makrodata. Na pražské burze otevřou investoři obálky s výsledky NWR a CME.

Burzy na Wall Street dokázaly před prodlouženým víkendem (v pondělí je v USA státní svátek) udržet celotýdenní kladný výsledek (S&P 500 +1,38 %, Nasdaq +1,65 %).

Zkrácené obchodování budou v týdnu asi nejvíce ovlivňovat zprávy ze starého kontinentu. V pondělí mají evropští ministři financí potvrdit záchranný balíček ve výši 130 miliard eur, který by měl odvrátit neřízený řecký bankrot.

Bezprostřední řecký krach tak nejspíš nehrozí, ale podle hedgeového krále Paulsena si Řekové znovu jen koupili čas a pod vodu nakonec půjdou v březnu. Investory tak čeká Lehman Brothers II.

Akciové trhy jsou podle řady akciových analytiků technicky překoupené a případná korekce by neměla nikoho moc překvapit. Dalším varováním je extrémně optimistická nálada, která nevěstí nic dobrého.

Optimismus mezi investory sahá až ke hvězdám Optimismus mezi investory sahá až ke hvězdám Tržní sentiment (nálada) mezi investory je často hlavním motorem krátkodobých pohybů na trzích. Indikátor z ...

"Akcie jsou již velmi blízko svého krátkodobého vrcholu," poznamenal v pátečním reportu klientům hlavní akciový stratég Citigroup Tobias Levkovich.

Poslední třetina americké výsledkové sezóny přinese čísla především velkých maloobchodních řetězců (jako jsou Walmart nebo prodejce potřeb pro kutily Home Depot) a technologických firem.

Americká výsledková sezóna se chýlí ke konci. Začátek týdne bude ve znamení technologií a spotřebního sektoru Americká výsledková sezóna se chýlí ke konci. Začátek týdne bude ve znamení technologií a spotřebního sektoru Americká výsledková sezóna se pomalu chýlí ke konci. Přesto pozornost investorů v příštím týdnu přitáhnou ...

Americký makrokalendář je příští týden velice slabý. Mezi nejsledovanější události bude patřit pravidelná týdenní statistika z trhu práce, která bude zveřejněna ve čtvrtek. O den později bude investory zajímat důvěra amerických domácností v ekonomiku.

20/2 Státní svátek - trhy uzavřeny

22/2 Prodeje stávajících domů

23/2 Počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti

24/2 Spotřebitelská důvěra

24/2 Index důvěry univerzity v Michiganu

Akcie: Chcete překonat index S&P 500? Zkuste jiný S&P 500! Akcie: Chcete překonat index S&P 500? Zkuste jiný S&P 500! Americké akcie přidaly od začátku roku v průměru přes sedm procent. Ano, měřeno indexem S&P ...

reklama
reklama