Burzovní kalendář 5. 3. - 9. 3. 2012

| redakce

Býci na Wall Street sázejí v novém týdnu na potvrzení signálů o uzdravení amerického trhu práce, medvědi naopak nepřestanou poukazovat na zvětšující se výčet geopolitických rizik. Evropské akcie mohou být ovlivněny čerstvými makroekonomickými čísly a burziáni z Rybné ulice budou nejspíše slepě kopírovat vývoj ve Frankfurtu a na dalších velkých evropských trzích.

Wall Street

Americké akcie v minulém týdnu rostly (S&P 500 +0,28 %, Nasdaq +0,48 %) a celkově si index S&P 500 připsal nejlepší únorový výsledek od roku 1998. Za růstem stály lepší zprávy z nemovitostního a pracovního trhu, svůj vliv měly i lepší než očekávané výsledky některých předních amerických firem (Ford, GAP).

Dobrou náladu na Wall Street nepokazil ani šéf Fedu Ben Bernanke, který investorům vzkázal, ať zatím nepočítají s dalším kolem kvantitativního uvolňování.

"Nemyslíme si, že by měl trh dále růst tak rychle jako v posledních šesti týdnech," říká portfoliomanažer Thomas Nyheim z fondů Christiana Trust. "S&P 500 se dostal na naši cílovou cenu, a proto se dá předpokládat, že toho v následujících měsících moc nepředvede."

Někteří analytici však po sérii dobrých ekonomických zpráv své cílové ceny na hlavní indexy zvedli. Patří mezi ně například analytik Jonathan Golub z UBS, který tvrdí, že akciová rally teprve naplno začíná. Zvýšil proto cílovou cenu indexu pro konec roku 2012 z původních 1 325 bodů na 1 475 bodů.

Korekce, nebo další růst? Co čeká akciový trh? Korekce, nebo další růst? Co čeká akciový trh? Stále více lidí v tuto dobu očekává korekci na trzích, aby mohli levně nakoupit. Patříte ...

V novém týdnu je americký makroekonomický kalendář relativně skromný. Největší pozornost bude směřovat k páteční celkové nezaměstnanosti.

"Pokud se ekonomice podaří potřetí v řadě přidat 200 000 pracovních míst (odhad trhu je 210 000), investoři začnou brát oživení na trhu práce vážně," poznamenal pro agenturu Reuters Robert Sinche, analytik RBS. Celková nezaměstnanost by měla zůstat dle odhadů na 8,3 %.

Vliv na vývoj indexů by mohly mít také geopolitické novinky, například jednání prezidenta Obamy v Izraeli a nedělní prezidentské volby v Rusku. Měly by být také oznámeny konečné volební výsledky v Íránu. Ostře sledovaný trh s ropou by mohla ovlivnit pětidenní energetická konference (CERA).

7 černých labutí, které mohou zničit akciovou rally 7 černých labutí, které mohou zničit akciovou rally Akciím se od začátku roku nebývale daří, ale šéfka investičních strategií ze společnosti Charles Schwab ...

5/3 Průmyslové objednávky

5/3 Index nákupních manažerů ISM ve službách

9/3 Nezaměstnanost

Zotavuje se americký trh práce? Zotavuje se americký trh práce? Graf na jedné straně znázorňuje, kolik měsíčně přibylo (respektive ubylo) v USA pracovních míst mimo ...

reklama
reklama