Burzovní kalendář 16. 4. - 20. 4. 2012

| redakce

Pro finanční trhy budou v příštím týdnu hlavním impulzem probíhající výsledková sezóna ve Spojených státech a situace v Evropě, kde se znovu na titulní stránky novin dostaly rostoucí výnosy dluhopisů, především španělských. Sledované bude i páteční setkání ministrů financí a centrálních bankéřů zemí G-20 ve Washingtonu. Na pražské burze by se investoři měli dočkat prvních provozních ukazatelů firem za první kvartál.

Wall Street

Americké akcie mají za sebou druhý týden poklesu, když náznaky oživení z poloviny týdne udusila v pátek nečekaně špatná čísla z čínské ekonomiky (S&P 500 -1,99 %).

K poklesu přispěla také situace v Evropě, kde se znovu velice otevřeně mluví o dluhové krizi, především o španělských bankách, které podle informací ECB "spolkly" 47 % peněz, které centrální banka rozpůjčovala evropskému bankovnímu sektoru v rámci operací LTRO.

Ruce pryč od Španělska, Francie a Belgie, radí portfoliomanažer Ruce pryč od Španělska, Francie a Belgie, radí portfoliomanažer Španělsko přidělává investorům vrásky. Výnosy jeho dluhopisů opět rostou, a to navzdory úsporným opatřením, které ...

"V nejbližších dnech index S&P 500 pravděpodobně sestoupí do zóny 1 340. Pokud by došlo k jejímu prolomení, celkový výhled se změní na medvědí. Na druhou stranu, jestliže zůstane v platnosti, dostaneme pozitivní býčí signál," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Pozitivní signálem byl začátek výsledkové sezóny, kdy všechny důležité společnosti - Alcoa, Google, JPMorgan i Wells Fargo - překonaly očekávání na úrovni zisku. Z 32 firem z indexu S&P 500, které oznámily výsledky, jich 24 (75 %) překonalo odhady zisku, což je více, než bylo běžné v posledních čtyřech kvartálech.

Náladu investorům ve čtvrtek nepokazil ani růst počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Naopak, horší čísla z americké ekonomiky paradoxně na trhy působila pozitivně, investoři totiž v případě zpomalení americké ekonomiky věří v další pomoc ze strany Fedu, například třetí kolo kvantitativního uvolňování.

3 důvody, proč je QE3 stále ve hře 3 důvody, proč je QE3 stále ve hře Trhy budou po dlouhé růstové cestě prvním čtvrtletím potřebovat stimulaci. Tou se může stát třetí ...

Trhy živené dodávanou likviditou jsou ovšem dlouhodobě spíše problémem, investoři proto budou i v příštím týdnu sledovat konkrétní data z ekonomiky a firemní sféry, aby v nich našli fundamentální argumenty pro případné nákupní příkazy.

Výsledková sezóna se rozběhne naplno výsledky takových gigantů, jako jsou Coca-Cola, Intel nebo General Electric. Sledované budou jistě i údaje od velkých amerických bank, které se podle New York Times stále více pouštějí do riskantních půjček, což připomíná jejich chování před krizí.

V týdnu se těšte na výsledky Coca-Coly. Představí se ale i technologie, farmacie a finanční sektor V týdnu se těšte na výsledky Coca-Coly. Představí se ale i technologie, farmacie a finanční sektor V tomto týdnu odstartovala výsledkovou sezónu již tradičně Alcoa, která navzdory negativním očekáváním překvapila návratem ...

Z makrokalendáře zaujmou především maloobchodní tržby a průmyslová výroba. Zneklidňující by byl jakýkoli další růst počtu žádostí o podporu a pokles čísel na nemovitostním trhu.

Akcie: Býci se opírají o tento graf Akcie: Býci se opírají o tento graf Navzdory několika nepovedeným dnům se tábor akciových býků má stále o co opřít. Jak ukazuje ...

16-20/4 Výsledková sezóna (Citigroup, Coca-Cola, Intel, IBM, J&J, Halliburton, General Electric, McDonald's, Bank of America, Goldman Sachs, Microsoft)

16/4 Maloobchodní tržby

17/4 Průmyslová výroba

17/4 Zahájené stavby domů a vydaná stavební povolení

19/4 Týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti

19/4 Index aktivity filadelfského Fedu

19/4 Prodeje existujících domů

Adam Parker z Morgan Stanley je medvěd jako hrom Adam Parker z Morgan Stanley je medvěd jako hrom Mezi velké medvědy na akciovém trhu se v úterý zařadil hlavní stratég Morgan Stanley Adam ...

reklama
reklama