Burzovní kalendář 23. 4. - 27. 4. 2012

| redakce

První kolo francouzských prezidentských voleb, zasedání Fedu, pokračující výsledková sezóna a záplava důležitých makročísel včetně amerického HDP - investoři se v novém týdnu opravdu nudit nebudou. Úvod týdne mohou ovlivnit i údaje ze zpracovatelského sektoru v Číně a výsledky zasedání G-20 ve Washingtonu, kde se v závěru uplynulého týdne mluvilo o zpomalení oživení v USA a pokračující dluhové krizi v eurozóně.

Wall Street

Americké akciové trhy za týden předvedly několik zajímavých denních pohybů, ale nebýt výrazného poklesu akcií Applu, zakončily by všechny hlavní indexy celý týden v plusu (Dow +1,39 %, S&P 500 +0,60, Nasdaq -0,39 %).

Z technického pohledu jsou trhy na rozcestí. "Cena je nyní na 50denním klouzavém průměru a zároveň na rostoucí trendové čáře, kterou tvoří říjnové a prosincové minimální ceny. Korekce ze začátku dubna se na ní také zastavila. Další supporty jsou na hladinách 1 370 a na 1 340," napsal v pravidelném komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Akcie: Býčí trh je teprve v polovině, tvrdí burzovní expert Akcie: Býčí trh je teprve v polovině, tvrdí burzovní expert Býčí trh, který začal na amerických burzách loni na podzim, je maximálně v polovině, tvrdí ...

V příštím týdnu bude na amerických trzích velice živo. Čeká se vrchol výsledkové sezóny, řada makrodat v čele s HDP a zasedání centrální banky Fed.

Ben Bernanke & spol. nebudou hýbat se sazbami, podstatný ovšem bude komentář a jakýkoli náznak dalšího možného kvantitativního uvolňování (QE3). V posledních týdnech se makrodata z USA přece jen mírně zhoršovala, například týdenní žádosti o podporu, trhy ovšem mnohdy reagovaly růstem právě s nadějí v další záplavu dolarů.

3 důvody, proč je QE3 stále ve hře 3 důvody, proč je QE3 stále ve hře Trhy budou po dlouhé růstové cestě prvním čtvrtletím potřebovat stimulaci. Tou se může stát třetí ...

Z makrodat budou vedle dat z nemovitostního a pracovního trhu hrát páteční čísla o vývoji HDP v prvním kvartálu. Čeká se růst o 2,2 % po růstu o 3 % na konci loňského roku. Důležité budou i objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a páteční index důvěry Michiganské univerzity.

Americké ekonomické oživení v grafech Americké ekonomické oživení v grafech Americké ministerstvo financí nedávno zveřejnilo prezentaci toho, jak se americké ekonomice díky stimulačním opatřením (daňové ...

Výsledková sezóna amerických společností bude pokračovat třetím týdnem. Ze 106 firem z indexu S&P 500, které dosud reportovaly, jich 83 % překonalo odhady analytiků. "Pokud by se toto číslo udrželo, šlo by z pohledu míry překvapení o nejlepší výsledkovou sezonu za uplynulé tři roky," říká John Butters, výsledkový analytik FactSet Research. (Zdroj: MarketWatch)

Velké banky již své výsledky zveřejnily a v rámci sektorů překonaly odhady nejvýrazněji. Nová regulace se odsouvá o dva roky, což bankám krátkodobě jistě bude nahrávat. Slovo si po velkých štikách vezmou menší regionální banky, pro americké spotřebitele, hybatele ekonomiky, možná ještě podstatnější.

Vedle nich čeká investory záplava čísel od firem jako Apple, Exxon Mobil, Caterpillar, Boeing, Ford, PepsiCo nebo Procter & Gamble. Hlavně úterní čísla Applu mohou zahýbat z celými indexy, protože v nich má firma díky své rychle narostlé hodnotě obrovskou váhu.

Vrchol výsledkové sezóny je tady: V úterý reportuje Apple! Vrchol výsledkové sezóny je tady: V úterý reportuje Apple! Nejsledovanějším reportem příštího týdne budou v úterý čísla společnosti Apple. Investoři však nejsou živi jen ...

23-27/4 Výsledková sezóna (Apple, US Steel, ConocoPhillips, 3M, Boeing, Caterpillar, United Technologies, PepsiCo, Amazon.com, Exxon Mobil, Ford, Procter & Gamble, Merck)

24/4 Spotřebitelská důvěra

24/4 Index cen domů S&P/Case-Shiller

24/4 Prodeje nových domů

24-25/4 Zasedání Fedu, rozhodnutí o sazbách, komentář k vývoji americké ekonomiky

25/4 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

26/4 Týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti

26/4 Pokračující prodeje domů

27/4 HDP a osobní spotřeba za 1. čtvrtletí 2012

27/4 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Jak dopadne změna světového měnového systému na americkou ekonomiku? Jak dopadne změna světového měnového systému na americkou ekonomiku? Začátkem dubna jsme na Investičním webu publikovali deset důvodů, proč je nadvláda amerického dolaru ohrožena. ...

reklama
reklama