Burzovní kalendář 18. 6. - 22. 6. 2012

| redakce

Po víkendu se Evropa probudí do nové situace - volby v Řecku napoví, zda se země vydá spíše směrem z eurozóny, nebo se bude snažit pouze vyjednat mírnější podmínky záchranných balíčků. Vážnou situací v eurozóně se budou v Mexiku na summitu G-20 zabývat ministři financí, plánována je i "krizová schůzka" užší skupiny G-7. Americkou ekonomiku a dopady evropské krize na ni bude na svém zasedání hodnotit také měnový výbor Fedu.

Wall Street

19-20/6 Zasedání Fedu s následnou tiskovou konferencí

19/6 Zahájené stavby domů

21/6 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

21/6 Index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu

21/6 Prodeje existujících domů

Americké akcie zažily týden jako na houpačce, ale investoři nakonec uvěřili v možnost další podpory ekonomiky ze strany Fedu, případně intervence centrálních bank na podporu Evropy, takže hlavní indexy nakonec připsaly okolo procenta (S&P 500 +1,3 %).

Během týdne se po horších makrodatech začalo znovu více mluvit o možnosti, že by Fed podporoval americkou ekonomiku, a to buď nějakou formou pokračování operace Twist (prodlužování průměrné splatnosti amerických státních dluhopisů na trhu), nebo rovnou třetí vlnou kvantitativního uvolňování (QE3). Ta by podle analytiků mohla spočívat v odkupu dluhopisů a hypotéčních produktů.

Právě Fed, respektive jeho měnový výbor zasedá v úterý a ve středu. Vzhledem k událostem v Evropě a zasedání G-20 se dá čekat před setkáním guvernérů Fedu i během něho relativně turbulentní obchodování, jakákoli zmínka o podpoře ekonomiky by pak trhy mohla nasměrovat vzhůru. Důležitá budou i případná vyjádření Fedu i dalších centrálních bank k možné koordinované akci na podporu Evropy a likvidity na finančních trzích.

QE3: Přesvědčí hrozba americké deflace a ekonomické zpomalení Fed k akci? QE3: Přesvědčí hrozba americké deflace a ekonomické zpomalení Fed k akci? "Let's twist again!" Tak reagoval hlavní tržní stratég Oppenheimer John Stoltzfus ve čtvrtek večer na ...

Energetické akciové tipy pro případné QE3 Energetické akciové tipy pro případné QE3 Ben Bernanke zatím vyloučil další kolo kvantitativního uvolňování (QE3), ale investoři s napětím čekají na ...

V novém týdnu budou investoři dále sledovat makrodata, která mohou potvrdit zpomalení americké ekonomiky z posledních týdnů. Především půjde o týdenní počet žádostí o podporu a čísla z trhu nemovitostí. Horší čísla mohou paradoxně znamenat růst trhů vyvolaný větší nadějí na podporu ekonomiky.

Index nákupních manažerů by pak měl potvrdit, že je na tom americká ekonomika stále výrazně lépe než ta evropská, případný propad pod 50 bodů by byl velice negativním signálem.

Maloobchodní tržby v USA klesají, na spotřebitele dopadá zpomalení ekonomiky Maloobchodní tržby v USA klesají, na spotřebitele dopadá zpomalení ekonomiky Americké maloobchodní tržby podle očekávání poklesly o 0,2 % meziměsíčně. Po očištění o automobily je ...

Tato burza je teď jedním velkým košem rizika Tato burza je teď jedním velkým košem rizika Představte si někoho, kdo pro některou z kanadských bank připravuje obchody v těžebním a energetickém ...

reklama
reklama