Burzovní kalendář 30. 7. - 3. 8. 2012

| redakce

Nový týden bude extrémně bohatý na makroekonomická data v Evropě i ve Spojených státech, hlavní slovo si ovšem ve středu a ve čtvrtek vezmou centrální bankéři. Na pražské burze bude první polovina týdne ve znamení pokračující výsledkové sezóny.

Wall Street

30/7 až 3/8 Výsledková sezóna (General Motors, AIG, Procter & Gamble, Pfizer, Kraft Foods, Time Warner, Berkshire Hathaway, MasterCard)

31/7 Výdaje na osobní spotřebu

31/7 Spotřebitelská důvěra

1/8 ADP - změna počtu pracovních míst ve firemním sektoru

1/8 Indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru ISM a Markit

1/8 Stavební výdaje

1/8 Zasedání Fedu

2/8 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

2/8 Průmyslové objednávky

3/8 Tržby maloobchodních řetězců

3/8 Celková míra nezaměstnanosti a tvorba pracovních míst

3/8 Index nákupních manažerů mimo zpracovatelský průmysl ISM

Americké akcie dokázaly v uplynulém týdnu posílit více než o procento díky příslibům "neomezeného" řešení evropské dluhové krize, respektive záchrany eurozóny v současné podobě.

"Index vytvořil novou vyšší cenu, potvrzuje býčí výhled se směrem k horní linii růstového kanálu, která je aktuálně v zóně 1 400 až 1 415. Support je na spodní linii kanálu v oblasti 1 330 až 1 340. Případný pokles pod tuto hladinu změní býčí výhled na neutrální s nejbližší hladinou podpory v pásmu 1 300 až 1 310. Politici skvěle odvedli svoji práci, nic konkrétního neuvedli, ale hasnoucímu optimismu vlili do žil novou krev a zase je na chvíli vše zalité sluncem," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

9 důvodů, proč ve druhém pololetí vsadit na akcie 9 důvodů, proč ve druhém pololetí vsadit na akcie Přestože v současném nejistém prostředí nemůže nikdo předvídat, co se na akciovém trhu bude dít ...

V rámci výsledkové sezóny potěšila řada firem, například 3M, Chevron nebo Merck, zklamal ale výrobce her Zynga. Odhady tržeb mírně překonal i Facebook, ovšem jeho akcie jsou na tom nejhůře od vstupu na trh.

Výsledková sezóna pokračuje naplno i v novém týdnu, kdy svá čísla zveřejňuje zhruba 100 firem z indexu S&P 500. Celkem v USA zveřejnilo kvartální čísla téměř 1 000 veřejně obchodovaných společností, z nichž 61 % překonalo odhady na úrovni zisku, 48 % na úrovni tržeb.

Americká výsledková sezóna: Začátek týdne bude ve znamení energií Americká výsledková sezóna: Začátek týdne bude ve znamení energií Mezi firmami, které mají na první polovinu nového týdne naplánováno oznámení výsledků, najdeme tentokrát nejvíce ...

Ve středu se oči investorů upřou směrem k centrální bance Fed. Podle analytiků není pravděpodobné, že by Ben Bernanke & spol. oznámili další vlnu kvantitativního uvolňování. Čeká se ovšem, že by mohl snížit sazby na rezervách, případně prodloužit dobu trvání minimálních úrokových sazeb do roku 2015.

"Třetí vlna kvantitativního uvolňování, při níž by Fed skupoval také hypotéční produkty, není vyloučená, ale v srpnu je ještě brzy. Pokud někdy, tak v září, a to by musely dopadnout špatně páteční čísla z trhu práce," tvrdí ekonom z JPMorgan Michael Feroli. Zdroj: CNBC)

V uplynulém týdnu ve Spojených státech příjemně překvapilo několik makrodat. HDP rostl více, než se čekalo, revize ovšem zasáhly do obrazu ekonomického vývoje několik let zpátky. Příjemným překvapením byl ovšem nečekaně nízký počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Ta bude jedním z hlavních makrotémat v USA i v příštím týdnu. Kromě týdenních žádostí a středečního "předkrmu" v podobě ADP reportu to bude především páteční celková míra nezaměstnanosti (čeká se stagnace na 8,2 %) a tvorba nových pracovních míst mimo zemědělství (očekáváno 100 tisíc).

HDP USA ve 2. čtvrtletí +1,5 %, spotřebitelé ale začínají šetřit HDP USA ve 2. čtvrtletí +1,5 %, spotřebitelé ale začínají šetřit Americká ekonomika podle prvních odhadů ve druhém kvartálu vzrostla o 1,5 %, čekalo se pouze ...

Recese v USA přichází a je úžasné, jak to všichni ignorují Recese v USA přichází a je úžasné, jak to všichni ignorují Signály, že s americkou není něco v pořádku, jsou patrné již delší dobu. Nyní už ...

reklama
reklama