Burzovní kalendář 14. 1. - 18. 1. 2013

| redakce

Nový týden bude ve znamení výsledkové sezóny v americkém bankovním sektoru a záplavy amerických makrodat. V závěru týdne ale může kartami zamíchat Čína, konkrétně vývoj tamního HDP ve čtvrtém kvartálu 2012.

Wall Street

14-18/1 Výsledková sezóna (Lennar, Bank of America, Goldman Sachs, Intel, JPMorgan, eBay, Citigroup, UnitedHealth, General Electric, Morgan Stanley)

14/1 Ben Bernanke hostem na Michiganské univerzitě v diskusi na téma měnová politika a americká ekonomika

15/1 Index cen výrobců

15/1 Maloobchodní tržby

15/1 Index průmyslové aktivity pro oblast New Yorku

15/1 Podnikové zásoby

16/1 Index spotřebitelských cen

16/1 Průmyslová produkce

16/1 Béžová kniha Fedu

17/1 Zahájené stavby domů a vydaná stavební povolení

17/1 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

17/1 Index aktivity filadelfského Fedu

18/1 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Uplynulý týden byl na amerických trzích mírně pozitivní (S&P 500 +0,38 %, Nasdaq +0,77 %). Start výsledkové sezóny velkých amerických firem vyzněl mírně pozitivně oproti odhadům, investoři nakupují akcie jako o závod, trhy zažily nejvyšší závěrečnou cenu za posledních pět let.

"Cena se poslední dva dny zastavila na rezistenci. Jestliže ji prolomí, dalším cílem je psychologická meta 1 500 bodů. Pokud naopak přijde očekávaná korekce, jsou supporty na týdenním minimu 1 450 a na 1 430 bodech. Zde se uzavře cenový odskok mezi zavírací cenou z 31. prosince 2012 a otevírací cenou z 2. ledna 2013. Zároveň by šlo o vhodnou příležitost k nákupům," napsal ve svém pravidelném technickém rozboru pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Nový týden bude také především o hospodářských čísel, která budou oznamovat společnosti. Dominovat bude bankovní sektor (JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America, Citigroup, Morgan Stanley, US Bancorp, Bank of New York Mellon). Kromě toho své výsledky zveřejní také Intel, General Electric nebo eBay, o náladě v americkém realitním sektoru mohou leccos napovědět výsledky společnosti Lennar, jedné z největších developerských společností zaměřujících se na výstavbu rodinných domů.

Situace na realitním trhu je jednou z největších nadějí americké ekonomiky. Čísla v této oblasti se zlepšují již několik měsíců, bude proto důležité sledovat index cen domů ve středu a zahájenou výstavbu ve čtvrtek.

Makrokalendáři ale budou dominovat především maloobchodní tržby za "vánoční" prosinec, průmyslová výroba a index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity. Stejně tak je velice sledovaný index aktivity v New Yorku.

Stav americké ekonomiky jako celku monitoruje také pravidelně vydávaná Béžová kniha Fedu. Dikce jeho zástupců je v posledních měsících velice sledovaná - oznámené další kvantitativní uvolňování má pokračovat do doby, než nezaměstnanost klesne na 6,5 %, ovšem objevily se komentáře v tom smyslu, že by mohlo výt ukončeno velice brzy, a to již v roce 2013. Investoři proto budou naslouchat i řadě vyjádření guvernérů Fedu v příštím týdnu, a to včetně "nejvyššího z nejvyšších" Bena Bernankeho v pondělí.

Čína

18/1 HDP za 4. čtvrtletí 2012

18/1 Průmyslová produkce

18/1 Maloobchodní tržby

V Číně bude zveřejněn nejdůležitější makroekonomický údaj celého týdne, a sice růst HDP za čtvrtý kvartál 2012. Očekává se zrychlení růstu na +7,8 % (ve třetím kvartálu +7,4 %). V uplynulém týdnu Čína přispěla k dobré náladě na trzích výrazně vyšším růstem exportu, než se čekalo. Kromě údajů o HDP budou v pátek také zveřejněny údaje o maloobchodních tržbách a průmyslové produkci.

Americká výsledková sezóna se naplno rozjíždí. V týdnu přijdou na řadu především velké banky Americká výsledková sezóna se naplno rozjíždí. V týdnu přijdou na řadu především velké banky Druhý týden americké výsledkové sezóny je tady. Které firmy se představí tentokrát? Budou to především ...

Dluhový strop? Nás to (zatím) nezajímá, dávají najevo investoři Dluhový strop? Nás to (zatím) nezajímá, dávají najevo investoři Spojené státy americké prodaly v úterý státní dluhopisy za 32 miliard USD s výnosem 0,385 ...

Jak letos investovat: Akcie a dluhopisy nebudou tak atraktivní jako zlato, tvrdí Bill Gross Jak letos investovat: Akcie a dluhopisy nebudou tak atraktivní jako zlato, tvrdí Bill Gross Dluhopisový král, který spravuje ve fondech Pimco aktiva klientů v hodnotě téměř 2 bilionů USD, ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama