Malá volatilita? Nenechte se mýlit, tradeři dlouhodobě akciím nevěří

| redakce

Část investorů zůstává relativně v klidu, když sleduje, jak akciovému trhu v posledních dnech dochází dech. Vždyť index VIX (index strachu), který měří volatilitu na trhu s opcemi na index S&P 500, zůstává na velice nízkých úrovních. Jiní to považují naopak za znak uspokojení trhu, které předchází propadu. Alternativní (a opodstatněný) názor nabízí analýza z dílny Société Générale.

"Na trhu s futures na index VIX je patrný jasná contango efekt, kdy jsou ceny vzdálenějších kontraktů vyšší než těch bližších," píše se v analýze.

Co to znamená? V kostce to, že krátkodobě jsou investoři opravdu "v klidu" a relativně optimističtí, ve střednědobém a dlouhodobém horizontu ovšem předpokládají výrazné turbulence (které tradičně vedou k prudkému růstu indexu VIX).

Contango efekt na futures kontraktech na index volatility VIX

Týden na trzích podle burzovních grafů: Jsou býci unavení? Týden na trzích podle burzovních grafů: Jsou býci unavení? Index S&P 500 je silně překoupený, ani pozitivní zprávy z posledních tří dnů jej nepřiměly ...

Akcie do konce roku posílí, pokud se nemáme historii úplně vysmát Akcie do konce roku posílí, pokud se nemáme historii úplně vysmát Americké akciové trhy letos zažívají silnou rally, přestože investory znepokojují obavy o zdraví americké ekonomiky, ...

Zdroj: Société Générale

reklama
reklama