Takto bude vypadat světová ekonomika v roce 2050

| redakce

Světová ekonomika se v posledních letech dynamicky vyvíjí. Dlouhodobé trendy a výhledy mohou být základem investičních rozhodnutí a strategií. Analytici z Goldman Sachs se pokusili podívat opravdu daleko vpřed, do roku 2050. A vyšly jim mimo jiné tři zajímavé trendy.

1. Země BRIC budou dominovat světovému HDP. V uplynulé dekádě zajišťovaly Brazílie, Rusko, Indie a Čína téměř polovinu světového růstu HDP, výhled na rok 2050, navzdory jistému zpomalení růstu v posledních čtvrtletích, tedy nemusí být přitažený za vlasy.

2. Nigérie před Tureckem, Egypt před Kanadou. To se může zdát jako překvapení, podobně jako absence Saúdské Arábie v seznamu analytiků Goldman Sachs. Evidentně sázejí na růst populace v některých rozvíjejících se zemích.

3. Pořadí podle HDP na hlavu stále odlišné od celkového HDP. Například zmíněné země BRIC budou nadále zaostávat za vyspělými státy. Například Rusko ovšem předstihne Itálii. Šokem pro příznivce Německa je jeho zaostávání za Francií.

HDP v roce 2050

Jak vidí světovou ekonomiku ještě o 10 let později - v roce 2060 - OECD?

Nejbohatší země roku 2050 Nejbohatší země roku 2050 Před deseti lety přišel stratég Jim O'Neill z Goldman Sachs se zkratkou BRIC, která spojila ...

10 zemí, kde do roku 2050 nepočítejte s rychlým růstem HDP 10 zemí, kde do roku 2050 nepočítejte s rychlým růstem HDP Do roku 2050 se světový hrubý domácí produkt zvýší ze současných 73 na 370 bilionů ...

Zdroj: Goldman Sachs

reklama
reklama