Výsledková sezóna v USA: Věříte v zázraky?

| redakce

Výsledková sezóna za třetí čtvrtletí 2012 je ve Spojených státech minulostí, svá čísla již odhalí jen několik posledních společností. její hlavní vzkaz investorům? Americké firmy na tom již zdaleka nejsou tak dobře jako před rokem. Odhady analytiků překonalo na úrovni tržeb jen něco okolo 30 % firem. V kolonce zisku to bylo tradičně lepší. Ale jak dlouho může takový trend vydržet?

V honbě za vysokými maržemi firmy neváhají propouštět, řada velkých společností byla ve svých výhledech na zbytek roku a na rok 2013 opatrná, investoři slyšeli řadu zhoršených výhledů.

Američtí politici možná zemí vymanévrují ze zrádného močálu jménem fiskální útes, americké firmy ale potřebují cítit oživení poptávky po svém zboží a službách, jinak budou další výsledkové sezóny znovu o něco pochmurnější než ta právě končící. Jinak firmy současnou rekordní ziskovost udrží jen s pomocí kouzel. A v zázraky by investoři věřit neměli.

Podíl firem z indexu S&P 500, jež překonaly odhady zisku a tržeb ve 3Q2012

9 pravidel, na která by investoři nikdy neměli zapomenout 9 pravidel, na která by investoři nikdy neměli zapomenout Investování není legrace (i když to tak někdy může vypadat). Uvědomíte si to, když začínáte ...

Zdroj: Bloomberg

reklama
reklama