Stratégové doporučují: Uberte akcií v portfoliu!

| redakce

Akcie mají za sebou jeden z nejlepších ročních startů za několik desetiletí, investiční stratégové z Wall Street tomu ovšem zatím nevěnují tolik pozornosti. Vyplývá to z průzkumu, který provedla agentura Bloomberg, když se jich ptala, jak velký podíl portfolia by měli mít investoři v akciích. V minulém týdnu byl konsenzus mezi stratégy 57 procent.

Vypadá to jako velké číslo, ale v historickém kontextu výzkumu, který se provádí již od roku 1997, je vidět, že se podíl doporučované složky akcií v portfoliích snižuje. Pokud by investoři měli věřit doporučením stratégů, dalo by se poslední číslo považovat za medvědí znamení. Je ovšem potřeba mít na paměti, že nejvyšší doporučovanou váhu dávali stratégové akciím na vrcholu internetové bubliny v roce 2001, a naopak nejméně jim věřili, když byly na dně po finanční krizi v roce 2009.

Kolik akcií by stratégové drželi v portfoliích?

Marc Faber: Korekce je na spadnutí, ale akcie stále patří do dlouhodobého portfolia Marc Faber: Korekce je na spadnutí, ale akcie stále patří do dlouhodobého portfolia Světoznámý investor Mark Faber dlouhodobě akciím jako investici fandí, v poslední době však věstí trhům ...

Zdroj: Bloomberg

reklama
reklama