Citigroup: Stříbro je teď lepší příležitostí než zlato

| redakce

Technický analytik Tom Fitzpatrick ze Citigroup je stále velikým "fanouškem" zlata a ropy, ovšem v jednom ze svých posledních komentářů upozorňuje na to, že technická analýza v posledních dnech výrazně nahrává růstu ceny stříbra.

"Stříbro se udrželo nad 27 USD za trojskou unci. V posledním týdnu pak svou výkonností výrazně překonalo zlato. Graf ceny stříbra je ve velice býčím postavení a chudší bratr by měl překonávat zlato i v dalších dnech," napsal Fitzpatrick v komentáři.

Cena stříbra se v závěru uplynulého týdne dotkla 200denního klouzavého průměru a linie poklesu. Pokud ji prorazí a udrží se nad ní, otevře se stříbru cesta až k úrovním okolo 37,5 USD, kde je "krk" dlouhodobější technické formace "hlava a ramena".

Cena stříbra - technická analýza

Zlato a stříbro? Trpělivost přináší růže Zlato a stříbro? Trpělivost přináší růže Na trhu je stále cítit pnutí. Dluhová krize zmítá Evropou, miliardové ztráty amerických velkých bank ...

10 000 USD za unci zlata? Podle Nicka Barisheffa do pěti let žádný problém 10 000 USD za unci zlata? Podle Nicka Barisheffa do pěti let žádný problém Inflace v cenách potravin, další kolo kvantitativního uvolňování a pokračující evropská dluhová krize mohou poslat ...

Zdroj: Citigroup

reklama
reklama