Grafy, které děsí světové investory

| redakce

Důvěra investorů v posledních letech utržila celou řadu šrámů. Uplynulé měsíce přinesly propad dosavadních pilířů světového ekonomického růstu.

Německá podnikatelská důvěra klesá

Výhled německé ekonomiky se zhoršuje společně s postupem krize v eurozóně. Němečtí exportéři jsou pro evropské dovozce drazí a začínají to jasně cítit. Index nákupních manažerů je hluboko pod 50 body, index Ifo klesá několik měsíců v řadě.

Ifo - index podnikatelského klimatu v Německu

Indická ekonomika zpomaluje

Růst indického HDP se pohybuje okolo 5 %, což je na druhou nejlidnatější ekonomiku velice málo. Průmyslová výroba aktuálně dokonce meziročně klesá.

Indie - průmyslová výroba

Čínská ztracená dekáda

Akcie v hlavním čínském indexu se v uplynulých týdnech propadly na svá minima od podzimu 2008. Index Shanghai Composite je zhruba na stejné úrovni jako v roce 2001. Pokud si uvědomíme vysokou inflaci, která provázela v uplynulé dekádě čínský hospodářský zázrak, vycházejí z toho čínské akcie jako hodně špatná investice. Čínské firmy jasně cítí zpomalení globální ekonomiky.

Čínské akcie

Objem obchodů klesá

Výsledkem výše zmíněných a řady dalších faktorů je stále nižší objem obchodů s akciemi. Důvěra investorů je otřesena, velké fondy se stále drží konzervativních strategií, k nechuti drobných investorů sázet na akcie přispívají i nejasnosti spojené s vysokofrekvenčními obchody, které vedly k několika takzvaným "flash crashům".

Objem obchodů s akciemi z indexu S&P 500

George Soros: Německo musí buď podpořit růst, nebo odejít z eurozóny. ECB zachrání euro, ale tragédii odvrátit nemusí George Soros: Německo musí buď podpořit růst, nebo odejít z eurozóny. ECB zachrání euro, ale tragédii odvrátit nemusí Německo by mělo opustit měnovou unii, pokud není připraveno a ochotno dostatečně podpořit slabší země ...

Odpadkový indikátor bije na poplach: Americkou ekonomiku čeká strmý propad! Odpadkový indikátor bije na poplach: Americkou ekonomiku čeká strmý propad! Ve Spojených státech se po železnici přepravuje 21 druhů nákladu, z nichž jeden je jako ...

Největší výzvy pro čínskou ekonomiku Největší výzvy pro čínskou ekonomiku Čínská průmyslová produkce rostla v srpnu nejnižším tempem za poslední tři roky. Oficiální čínský PMI ...

reklama
reklama