Rekordní prodeje aut jako podpůrný argument pro růst ceny ropy

Rekordní prodeje aut jako podpůrný argument pro růst ceny ropy

| Boris Tomčiak

Prodej nových aut ve světě je rekordně vysoký. Poradenská společnost LMC Automotive odhaduje, že se loni globálně prodalo 80 milionů vozů (osobních i nákladních). Letos předpokládá zvýšení prodejů o 2,4 % na 82,7 milionu.

V rozvíjejících se státech je vyšší zájem o auta způsobený zejména růstem bohatství tamních obyvatel. Vyspělé země zažívají různorodý vývoj. Ve Spojených státech se letos očekává pokoření prodejní hranice 15 milionů osobních aut, což by bylo nejvíce od roku 2007. Špatná situace je naopak v Evropě, kde prodeje osobních vozidel propadly na nejnižší úroveň za posledních 19 let.

Prodeje osobních aut
Když si ekonomický růst kupujete zničenými plícemi aneb proč je v Číně smog Když si ekonomický růst kupujete zničenými plícemi aneb proč je v Číně smog Proč je v Číně špatná atmosféra? To je na delší povídání, ale můžeme celkem jasně ... Karolína Topolová: Královna z Áček a její plány na rok 2013 Karolína Topolová: Královna z Áček a její plány na rok 2013 Nákup auta je jak racionální, tak emocionální rozhodnutí. Na českém trhu ojetin se po očekávaných ...

Zdroj: Colosseum

reklama
reklama