Německo se vrátí k marce. V sobotu má promluvit Merkelová

| redakce

"Plán B" nejsilnější evropské ekonomiky? Proč? Spready na CDS se zužují, italská aukce dluhopisů dopadla slušně, dokonce i rizikovost řeckých dluhopisů je relativně menší. Přesto euro padá. Co tedy trápí trh?

Objevily se hodně bizarní spekulace o tom, že má německá vláda plán, jak ochránit vlastní ekonomiku. V duchu pořekadla "bližší košile než kabát" má prý již tento víkend oznámit návrat ke své původní měně – německé marce.

Vyjádření údajného zaměstnance Deutsche Bank

Pracuji v německé Deutsche Bank. Dnes (13. května) k nám dorazila zásilka s novými německými markovými bankovkami a mincemi. Fotografii dodám. Platit se jimi má začít v noci ze soboty na neděli. V pátek v 19 hodin to oznámí Angela Merkelová.

Než začnete prodávat svá eura (pokud jste si ještě nějaká nechali), je potřeba upozornit, že tyto informace pocházejí z velice pochybného a těžko ověřitelného zdroje – z komentáře údajného zaměstnance Deutsche Bank na webové stránce, která se zaměřuje na konspirační teorie a senzace. Takže, milé finanční trhy, velice pravděpodobně to není pravda. Asi.

Stejná stránka totiž upozorňuje například na to, že se bývalý americký prezident Eisenhower setkal s mimozemšťany nebo že Saturn přišel o své prstence po nárazu jednoho z měsíců Jupitera.

Navíc dostat do oběhu nové platidlo trvá několik let. V případě samotného eura to byly kdysi zhruba tři roky.

  • 1
  • 2
reklama
reklama