Investujte podle planet: Astrologický výhled na srpen

| Richard Stříbrný

Zkoumám působení konstelací mundánních (platných pro celý svět – vytvářejících něco jako astrologické klima), a také konstelací specificky ovlivňujících dění v naší republice (tranzitů – přechodů planet přes významné body v horoskopu našeho státu). Tak pragmatičtí lidé, jako jsou finanční poradci, se jistě podiví tomu, jak mohou pohyby planet ovlivňovat dění na Zemi. Dejme však horoskopům šanci.

Horoskop na srpen

Astrologie není věštěním či hádáním, ale ve své praxi používá reálné faktory a vědecké postupy. 18 let jsem pracoval ve vědě a výzkumu, a kdyby astrologie nefungovala, nikdy bych s ní neztrácel čas.

Problém je v tom, že astrologie není schopna, kvůli extrémní složitosti a vážení mnoha faktorů, dávat tak exaktní výsledky jako matematika či fyzika. Podle mého soudu však stojí výše než společenské vědy a v ekonomické praxi ji lze bezesporu využít.

Jak?

1. Přímo

Například když je znám čas prvního obchodu s určitou akcií, pak je možno udělat predikci trendu jejího kurzu.

2. Nepřímo

Například když na danou zemi specificky působí krajně nepříznivé konstelace, může to vést k poklesu kurzu její měny apod.

Mundánní konstelace

Pro finanční poradce je velmi důležitá pozice Merkura – patrona obchodníků. Ten se bude pohybovat po celý srpen v zemském a opatrném znamení Panny, které souvisí s výživou a se zdravím obyvatelstva, podbarvuje také dopravu, výměnu zboží a informací. Lidé by měli být zvýšenou měrou přístupní argumentům, že nastal čas investovat do svého zdraví a do vzdělání.

  • 1
  • 2
reklama
reklama