Pretty Woman: Film, který pomohl spustit světovou finanční krizi

| redakce

Kdo z nás nemiluje film Pretty Woman? Bohatý byznysmen Richard Gere se zamiluje do nádherné prostitutky Julie Roberts. Možná překvapivě by se po úvodní otázce přihlásil představitel Edwarda Lewise ve zmíněném filmu, stárnoucí idol ženských srdcí Richard Gere. Pretty Woman totiž považuje za příšerný film.

Pretty Woman

"Lidé se mě na ten film pořád ptají, ale já jsem na něj už dávno zapomněl. Byla to hloupá romantická komedie," říká Gere.

Ovšem komedie, která je dodnes v televizi jednou z nejčastěji vysílaných, udělala z herce hollywoodskou superstar. Nebýt jí, Gere by byl sotva hned dvakrát zvolen nejpřitažlivějším mužem planety. Co mu na ní tedy tolik vadí?

Herec filmu, který světově vydělal přes 460 milionů dolarů, lituje především proto, že si myslí, že přispěl k budoucímu vzniku světové finanční krize. Ukazoval totiž životní styl bohatého "chlápka z Wall Street" v růžových barvách. "Naštěstí dnes Wall Street obdivujeme mnohem méně," doplňuje Gere.

K tématu krize se Richard Gere vrací i ve svém novém filmu "Arbitráž", která má mít premiéru v srpnu. Ten naopak vychvaluje. "Tento film je mnohem vážnější, má jasné důvody, a snad i případný vliv," doufá herec. Ve snímku uvidíme mimo jiné i Susan Sarandon.

Filmy o finanční krizi, které byste měli vidět Filmy o finanční krizi, které byste měli vidět Investoři, makléři i obyčejní lidé mají finanční krize plné zuby. Ani v kinech si však ...

Zdroj: Woman's Day

reklama
reklama