10 nejbizarnějších kryptoměn
|

10 nejbizarnějších kryptoměn

Rostoucí zájem o kryptoměny vede k rychlému růstu jejich počtu. Je otázka, zda se jejich autoři pouze chtějí přiživit na silném trendu, nebo mají s novými měnami nějaký skutečný záměr. V každém případě v poslední době vznikají i měny, jejichž využití v reálném životě je přinejmenším diskutabilní a jejichž větší rozšíření jen sotva bude na pořadu dne.

Kryptoměny Bitcoin Technologie

Následujících deset kryptoměn patří mezi nejbizarnější a nejzbytečnější z dnes již více než tisícovky existujících. Některé z nich se možná tváří vážně, jiné vznikly pouze jako recese a výyměch trhu s těmito platidly.

1. Dentacoin

Tato měna vznikla jako iniciativa lidí ze stomatologického průmyslu. Vznikla letos 14. února, maximální tržní kapitalizace 9,5 milionu dolarů dosáhla v srpnu. Je listována na několika burzách a na začátku října je v plánu její ICO (initial coin offering - něco jako IPO u akcií, tedy veřejná nabídka digitální měny, ale neregulovaná). Cena, podobně jako u většiny podobných měn, se pohybuje v desetitisícinách dolaru a kapitalizace kolísá mezi dvěma a třemi miliony dolarů. V oběhu je něco přes 16 miliard dentacoinů, maximum je stanoveno na 8 bilionů. Tvůrci měny to podle svého webu myslí vážně a prezentují měnu jako investici do zdravotnictví. Otázkou zůstává, zda ji budou brát vážně také potenciální uživatelé.

2. Titcoin

Již podle názvu je jasné, že to bude legrace. Autoři nicméně tvrdí, že jde o nejoblíbenější kryptoměnu využitelnou v zábavním průmyslu pro dospělé. Tržní hodnota je 228 000 dolarů a v oběhu je bezmála 50 milionů jednotek, takže tato měna asi díru do světa neudělá.

3. Dogecoin

Další sranda založená na internetovém memu Doge, obrázku se psem plemena Šiba inu a s krátkým textem. Je tedy s podivem, že tržní kapitalizace se pohybuje nad 200 miliony dolarů (maximum z června je 416 milionů). V oběhu je 111 miliard jednotek.

4. Monacoin

Když může být psí mem základem pro měnu, proč by nemohl být základem mem kočičí. Tato měna, která je populární zejména v Japonsku, má tržní kapitalizaci kolem 28 milionů dolarů a v oběhu je téměř 54 milionů jejích jednotek.

5. Trumpcoin

Bez prezidenta USA by to nešlo, zejména pro ty, kteří chtějí Ameriku opět skvělou. Tržní kapitalizace ani ne 400 000 dolarů ale není nic moc, stejně jako 6,5 milionu jednotek v oběhu. Ještě hůře na tom je měna President Trump, u níž stejně jako u měn President Johnson, President Clinton nebo President Sanders nejsou známé kapitalizace ani počet jednotek.

6. PotCoin

Ani průmysl s konopím nezůstává pozadu, přičemž PotCoin není jedinou podobnou měnou (k nalezení jsou například CannabisCoin, HempCoin, Growers International, GanjaCoin, KushCoin, Smoke a další). Zajímavostí PotCoinu je, že sponzoroval cestu Dennise Rodmana do Severní Koreje. Tržní kapitalizace je okolo 20 milionů dolarů a v oběhu je téměř 218 milionů jednotek.

7. Legends Room

The Legends Room v Las Vegas je první klub gentlemanů na světě, který má svou vlastní digitální měnu. Pět tisíc jednotek zaručí doživotní členství v klubu. Tržní kapitalizace je 2,5 milionu dolarů (maximum v srpnu bylo přes 8 milionů) a v oběhu jsou dva miliony jednotek (maximum je stanoveno na 30 milionů).

8. Insanecoin

Dát do názvu měny slovo šílený je z hlediska marketingu a budování důvěry geniální tah. Možná i proto má měna tržní kapitalizaci 1,5 milionu dolarů a v oběhu přes 16 milionů jednotek (maximum 30 milionů).

9. Unobtanium

Něco pro fandy filmu Avatar a rasy Na'vi, na jejíž planetě se těžilo (alespoň ve filmu) velmi drahé unobtanium. Tato měna má také ambici být nejdražší kryptoměnou na světě. Zatím se jí to nepodařilo, ale od začátku roku její cena vzrostla z 1 na 94 dolarů (10. září) a tržní kapitalizace roste k 20 milionům dolarů (v oběhu je bezmála 200 000 jednotek).

10. Useless Ethereum Token

Již podle názvu je jasné, že jde o jednu z nejabsurdnějších měn. Žádná hodnota, žádná bezpečnost a žádný produkt, jen já utrácející vaše peníze, stojí na webu měny. Přesto má měna kapitalizaci přes 62 000 dolarů (maximum ze začátku srpna je 208 000 dolarů) a téměř 4 miliony jednotek v oběhu.

Zdroj: Benzinga.com