20 akcií, se kterými podle Jefferies můžete vsadit na velké americké "doplnění zásob"
|

20 akcií, se kterými podle Jefferies můžete vsadit na velké americké "doplnění zásob"

Analytici ze společnosti Jefferies věří, že americkou ekonomiku čeká po prudkém propadu poptávky i nabídky velké "doplňování zásob". A nebojí se ukázat na konkrétní firmy, jejichž akcie by z oživení americké spotřeby i výroby měly těžit.

Americké akcie Americká ekonomika Investiční tipy Akciové tipy

V prvním pololetí americká ekonomika (a nejen ta) zažila dávno zapomenuté výpadky dodávek, a to mnohdy i v segmentech zboží běžné spotřeby. Tu nebyl toaletní papír, jindy některé typy potravin, v továrnách občas zkrátka třeba (ještě) byli pracovníci, ale nebyli součástky nebo suroviny.

Podle Jefferies je současné oživení americké ekonomiky ve znamení solidní osobní spotřeby (maloobchodních tržeb) a také oživení na realitním trhu. A právě v těchto sektorech analytici hledají zajímavé akcie firem, jež by měly z pokračující silné poptávky těžit. Ukázali na celkem 37 společností (pro 28 z nich mají doporučení "koupit"), z nichž 20 největších hodnocených jako nákupní příležitost je seřazeno v tabulce.

Podle Jefferies se může mnoho firem z režimu "just-in-time" posunout do běžnějšího "just-in-case". Přeloženo to znamená, že namísto minimální tvorby zásob by se tyto měly začít navyšovat. A to znamená na straně výroby větší poptávku a předpokládá to také silnější zájem ze strany kupujících. Zní to jednoduše, domácí úkoly si ale před případnou investicí musí každý investor odbýt sám.

Manažer fondu: Mladí a hloupí investoři udělali z ocenění amerických akcií noční můru
Investoři v současnosti platí za americké akcie (index S&P 500) 22násobek zisků očekávaných v příštích 12 měsících, tedy o polovinu více, než je průměr za uplynulou dekádu. Velkou část růstu z březnového minima na nové rekordy přitom táhly velké technologické tituly a také trh s opcemi. Ocenění akcií je proto z dlouhodobého hlediska noční můrou, za což jsou (spolu)zodpovědní mladí a hloupí investoři, říká Cole Smead, který spravuje portfolio fondu ve vlastní firmě Smead Capital Management.
Zdroj: Jefferies Group