10 nejlepších amerických dividend
|

10 nejlepších amerických dividend

Ve všem co děláme, se vždy snažíme být nejlepší, a pokud to nejde, chceme být s tím nejlepším spojováni. Tento přístup by měl být aplikován i na výběr dividendových akcií.

10. Automatic Data Processing Inc.

ADP je jednou z největších nezávislých účetních společností na světě, která poskytuje širokou nabídku zpracovávání dat a účetních služeb. Na poslední místo v žebříčku se tlačilo mnoho společností, ale právě ADP zaznamenalo v poslední době největší růst.

Aktuální dividendový výnos: 3,2%

9. Wal-Mart Stores

Ve Spojených státech zřejmě nejznámější a určitě největší maloobchodní řetězec. Na předních příčkách tuto společnost drží především výborný management, obchodní plán a výkonnost. Wal-Mart by mohl být rozhodně výš, ale bohužel dividenda by měla v budoucnu stagnovat.

Aktuální dividendový výnos: 2,1%

8. The Coca-Cola Company

Z žebříčku asi ta nejznámější společnost. Právě její obchodní značka, která je známá po celém světě jí zaručuje stálé výnosy a samozřejmě také dividendu.

Aktuální dividendový výnos: 3,0%

7. McDonald’s Corporation

V oblasti rychlého občerstvení jednoznačně největší společnost. Celosvětově rostoucí poptávka po hamburgerech tlačí dividendu směrem vzhůru.

Aktuální dividendový výnos: 3,7%

6. Abbott Laboratories

Společnost zabývající se výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem široké škály léků a zdravotnických potřeb. Nepatří mezi společnosti, které jsou známé, nebo největší, ale za poslední rok zaznamenala v růstu akcií rekord.

Aktuální dividendový výnos: 3,1%

5. Emerson Electric Co.

Primární funkcí této společnosti je výroba záložních systémů pro poskytovatele telefonních a internetových připojení.

Aktuální dividendový výnos: 3,4%

4. SYSCO Corporation

SYSCO prostřednictvím svých dceřiných společností obsadila trh s distribucí potravin a příbuzných produktů do jídelen po celých Spojených státech a Kanadě. I přes to, že analytici předpovídali pro společnost špatné období, SYSCO stále roste.

Aktuální dividendový výnos: 3,5%

3. 3M Co.

Společnost, která je po světě velmi oblíbená a zasahuje do mnoha technologických odvětví. Kdo nakoupil akcie této společnosti před půl rokem, neprohloupil. Od té doby vyrostla téměř o 50 procent.

Aktuální dividendový výnos: 2,7%

2. The Procter & Gamble Company

P&G patří mezi nejznámější společnosti v oblasti spotřebního zboží. Pobočky společnosti jsou už ve 180 zemích světa a počet stále roste. Akcionáři PG se mohou spolehnout především na management, který je schopný rychle a efektivně zareagovat v každé situaci.

Aktuální dividendový výnos: 3,1%

1.Johnson & Johnson

Většina lidí si asi neuvědomí, kolik produktů každodenní potřeby je právě od této firmy. Většina produktů pro péči o tělo a zdravotní potřeby jsou právě od Johnson&Johnson. Správná rozhodnutí managementu po celou historii firmy zajišťují této společnosti první příčku.

Aktuální dividendový výnos: 3,2%

Zdroj: Seeking Alpha