Infineon: kandidát na pokles
|

Infineon: kandidát na pokles

Budou trhy pokračovat v růstu nebo přijde korekce? Akcie německého výrobce čipů a polovodičů si již vybraly. Prorazily růstový trend a nabraly cestu směrem na jih. Výhled technické analýzy hovoří jasně.

Technická analýza Trhy Světové akcie

Vývoj

Akcie od března rostla a to velmi výrazně. Minima dosáhla na ceně 0,38 € a vyšplhala se až na 4,09 €. Na ceně 4,08 € leží významná rezistence, cena se minulý týden mírně vyklesávala a Infineon vytvořil dvojitý vrchol. Včera cena prolomila také hladinu posledního odrazu, cenu 3,44 € a navíc prolomila růstovou trendovou linii.Vydala tak prodejní signál.Ještě může dojít ke korekci poklesu, ale cíl po utvoření dvojitého vrcholu leží u 2,89 €.

Výhled

V příštích dnech se akcie bude pravděpodobně potýkat s prodejním tlakem. Mělo by tak dojít ke korekci silného růstu z předchozích měsíců. Pokles k ceně 2,89 € se jeví jako pravděpodobný.

Pokud by cena zavřela nad 3,44 €, celkovému obrazu by to pomohlo. Mohl by následovat další růst k 3,67 nebo 3,73 € a po prolomení těchto úrovní je další metou rezistence 4,08 €.

Denní graf

Infineon denní graf

Hodinový graf

Infineon hodinový graf
Zdroj: BNP Paribas