Roubini: Akciové trhy předběhly samy sebe
|

Roubini: Akciové trhy předběhly samy sebe

Akciové a komoditní trhy mohou v následujících měsících oslabit, protože investory zklame rychlost ekonomického oživení. Takovou vizi nyní dává profesor Nouriel Roubini, který jeden z mála ekonomů předpověděl finanční krizi.

Ekonomika Rally
Nouriel Roubini

„Trhy předběhly samy sebe. Vyrostly velmi rychle a ve velmi krátkém časovém intervalu, a proto vidím riziko korekce“, tvrdí Roubini a dodává: “Investoři nebudou spokojeni z rychlostí ekonomického oživení, které se změní z písmena V spíš na písmeno U.“

Reálná ekonomika se na rozdíl od akciového trhu podle Roubiniho ještě neuzdravuje.

„Jestli nepřijde silný ekonomický růst, tak čeká trhy korekce na hodnoty, které více ospravedlňují skutečnou hodnotu akcií. Vidím velký rozdíl mezi tím co se děje na kapitálových trzích a slabou aktivitou v reálné ekonomice“, dodává Roubini.

„V krátkodobém horizontu potřebujeme monetární a fiskální stimuly, které odvrátí další nezvratné události a hrozbu deflace. Velmi levné peníze totiž začínají nafukovat další investiční bubliny a to jak v akciích, komoditách, kreditním trhu a na rozvíjejících se trzích“, shrnuje své obavy Nouriel Roubini.

Zdroj: Bloomberg