Jim Rogers: Vsaďte si na farmáře a na zlato
|

Jim Rogers: Vsaďte si na farmáře a na zlato

Zemědělství bude v příštích několika deseti letech jedno z nejziskovějších odvětví v ekonomice, tvrdí světoznámý investor a autor investiční literatury Jim Rogers.

Komodity Zlato Jim Rogers Zemědělství
Jim Rogers

„Důvodů proč by mělo zemědělství profitovat je čím dál víc. Farmářů je pořád méně a budou chybět. Poptávka po agrárních komoditách roste. Zásoby jsou nízké. To je ideální kombinace pro dlouhodobý růst“, shrnuje růstový příběh agrárního byznysu Jim Rogers.

Rogers, který se již po dekádu řadí mezi největší komoditní býky, věští také dobré výhlídky ceně zlata.

„Zlato půjde v nadcházejících deseti letech hodně nahoru a mohlo by se dostat až na 2000 USD za unci“.

Rogers tvrdí, že sice v současné době zlato ani nekupuje, ani neprodává, protože se drží investičního pravidla, že není vhodné kupovat něco co je na svých maximech, ale zároveň radí, aby investoři kteří ho již nakoupili, určitě neprodávali.

Obavy z inflace a fundamentální důvody budou podle Rogerse dál tlačit komodity nahoru, naopak akcie "budou trpět".

„Nekupuji akcie, protože všichni tvrdí, že je všechno Ok. Svět není tak krásný jak se zdá, jsem přesvědčen, že nás čeká řada problémů. Například se blíží inflace“, varuje Rogers.

„Podívejte se, co dělá zlato. Jeho cena obrazně řečeno proletěla střechou. Podívejte se, co dělá cena cukru, taky proletěla střechou vzhůru. Důvod proč se komoditám daří a bude dařit je, že všude po světě jedou bez přestávky tiskárny peněz“, shrnuje svoji investiční náladu Jim Rogers.

Jak investovat do zlata?

Zdroj: CNBC