Stovall: Americká výsledková sezóna pozitivně překvapí
|

Stovall: Americká výsledková sezóna pozitivně překvapí

Kombinace lepšího hrubého domácího produktu, oslabující dolar a levnější ropa, přinese lepší než očekávané hospodářské výsledky amerických společností, tvrdí Sam Stovall, hlavní investiční stratég Standard & Poor's.

Sam Stovall

Nadcházejících pět týdnů bude náladu na Wall Street citelně ovlivňovat výsledková sezóna. Tu včera odstartovala Alcoa, největší výrobce hliníku na světě.

Výsledková sezóna se s určitým zpožděním také rozběhne na starém kontinentu a v Asii, a bude nejspíš rozhodujícím faktorem, jestli si akciové trhy udrží růstové tempo do konce roku.

„Čeká nás lepší než 19 % propad zisků než jsme viděli ve druhém čtvrtletí, lepší než 39 % propad v prvním kvartále a výrazně lepší než 101 procentní propad v posledních třech měsících minulého roku, kdy index S&P500 vykázal svoji první ztrátu v historii“, tak popisuje výsledkovou statistiku Sam Stovall.

Stovall je přesvědčen, že nás čeká znovu období „lepších než očekávaných výsledků“

Stovalla také neznepokojuje, že v minulém čtvrtletí - z 75 procent firem, které měly lepší hospodářské výsledky, jen padesát procent překonalo odhad na úrovni tržeb.

„Historicky, tržby společností narazí na dno přibližně o dva až tři měsíce později, než se na své dno podívají firemní zisky“, popisuje nesoulad mezi vykazovaným tržbami a zisky Sam Stovall.


Nejlepší sektory ve III. čtvrtletí podle Stovalla:

Spotřební zboží

Zdravotní péče/Farmacie

Telekomunikace

Nejhorší sektory ve III. čtvrtletí podle Stovalla:

Energetika

Zpracování materiálů

Průmysl

Zdroj: CNBC