5 rychlíků na americké burze
|

5 rychlíků na americké burze

Akciové trhy letos zaznamenaly hodně bouřlivý vývoj. Po březnovém odrazu ode dna zažily jeden z nejprudších růstů za uplynulé dekády. Dál panuje nejistota ohledně dalšího vývoje, proto je dnes vhodné zaměřit se na akcie, které mají do budoucna největší růstový potenciál.

Světové akcie
Statistika společnosti Medco Health Solutions

5. Medco Health Solutions

Farmaceutická společnost

V číslech: Čistý zisk za třetí kvartál vzrostl o 13 procent na 336 milionů dolarů. Tržby se zvýšily o 18 procent na 15 miliard dolarů.

Akcie: Společnost Medco během letošního roku posílila o 54 procent. To je výrazně víc, než si připsaly hlavní americké akciové indexy. Medco ovšem nevyplácí dividendu.

4. Teva Pharmaceutical Industries

Izraelský výrobce léků

V číslech: Třetí kvartál nebyl tak dobrý jako u Medco HS. Čistý zisk se zvýšil o 3 procenta na 649 milionů dolarů, ovšem zisk na akcii spadl o 6 procent na 72 centů. Tržby však naopak narostly o 25 procent na 3,6 miliardy dolarů.

Akcie: Akciím společnosti se podařilo posílit za letošní rok o 28 procent a rovněž překonaly výkonnost celého amerického trhu, a to jak Dow Jones Industrial Average, tak S&P 500. Společnost navíc vyplácí dividendu na úrovní 1,2 procenta.

Statistika společnosti DeVry

3. DeVry

Tréninkové a výukové programy

V číslech: Za třetí kvartál se podařilo společnosti DeVry navýšit zisk o 57 procent na 55 milionů dolarů. Tržby vyrostly o celých 42 procent na 431 milionů dolarů.

Akcie: Společnost DeVry ztratila během roku 2009 zhruba 5 procent z hodnoty akcií. Ta se pohybuje lehce nad 50 dolary. Dividendový výnos je 0,4 procenta. Statistika společnosti Lincoln Educational Services

2. Lincoln Educational Services

Profesní studium

V číslech: Zisk společnosti se za třetí čtvrtletí téměř zdvojnásobil, a to na 14 milionů dolarů. Tržby se dokonce vyšplhaly o 48 procent na 148 milionů dolarů.

Akcie: Akcie společnosti Lincoln ES si za letošní rok připsaly 60 procent, a opět tak převálcovaly hlavní americké indexy. Společnost ovšem nevyplácí dividendu.

Statistika společnosti Neogen

1. Neogen

Prodejce bezpečnostních potravinových testů V číslech: Za třetí čtvrtletí zaznamenala společnost Neogen růst čistého zisku o 18 procent na 4,4 milionu dolarů. Tržby se vyšplhaly o 12 procent na 32 milionů dolarů. Společnost má výhodnou pozici na trhu především díky 24 milionům dolarů v hotovosti a nulovým dluhům.

Akcie: Neogen si připsal za letošní rok 34 procent k dobru, nechal tak za sebou indexy Dow Jones a S&P 500. Ani tato společnost ovšem nevyplácí dividendu.

Zdroj: thestreet.com